Řidič chtěl zamaskovat alkoholový odér. Do pusy si stříkl deodorant

Relax
27. 3. 2019 17:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policie v americkém státě Jižní Karolina byla svědkem netradičního případu. Když vyzvala podezřelého řidiče, aby sjel ke krajnici a podrobil se alkoholové zkoušce, viděla, jak si muž stříká do úst deodorant. Šlo sice o vynalézavý pokus, jak zamaskovat alkoholový zápach z úst, ale plán mu nevyšel. Zprávu přinesl server The Independent.

Když strážníci nahlédli do auta, uviděli, že má Efren Mencia-Ramirez mezi nohama otevřenou plechovku piva a dalších devět prázdných plechovek se povaluje na podlaze vozu. A z problému hříšníka nevysvobodil ani samotný deodorant.

Podle důstojníků páchl velmi silně po alkoholu a při komunikaci s policisty projevoval známky intoxikace. Mencia-Ramirez byl na místě zatčen a odveden na stanici, kde se podrobil alkoholové zkoušce. Řidič nadýchal téměř dvakrát více promile, než je zákonný limit pro řízení v Jižní Karolině.

V policejní zprávě se uvádí, že kromě alkoholu v krvi neměl řidič ani platný řidičský průkaz. Podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu bylo v roce 2017 při nehodách způsobených řízením pod vlivem alkoholu zabito 10 874 osob.

Autor: -tya-Foto: , pixabay.com/StockSnap

Další čtení

Adventní kalendář #11: K2 Královna hor

Relax
11. 12. 2025

Vánoční dárky, co potěší jak vaše blízké, tak prodávající

Relax
9. 12. 2025

Nové vydání časopisu Instinkt č. 1/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV