Vyhazování odpadků z oken auta se výrazně prodraží

Relax
25. 10. 2017 16:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Pokuty za vyhazování odpadků z auta se v Británii zvýší až na 150 liber (téměř 4300 Kč), což je zhruba dvojnásobek proti současnému stavu. Radnice budou také moci pokutovat vlastníka vozu, ze kterého byly odpadky vyhozeny, ačkoli v něm v dané době majitel zrovna neseděl. Oznámila to vláda.

Novou legislativu, která má vejít v platnost na jaře příštího roku, musí ještě schválit parlament.

Britská vláda se tak podle médií snaží omezit výdaje na úklid silnic a krajiny, které ročně dosahují 800 milionů liber (23 miliard korun).

Náměstkyně ministra životního prostředí Therese Coffeyová ale zdůraznila, že nové opatření by se nemělo stát prostředkem k naplnění obecních pokladen. Vláda proto podle ní vydá průvodce, v němž místním úředníkům poradí například to, aby při rozhodování o výši pokuty zohlednili finanční možnosti pokutovaného.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AA/ABACA

Další čtení

ilustrační obrázek

Chuť, hudba i řemesla z černého kontinentu: Ve Dvoře Králové vypukly Africké dny

Relax
25. 7. 2026
ilustrační obrázek

Unikátní podívaná na Vysočině: Zámecké fresky v Žirovnici doplňují mečíky a jiřiny

Relax
25. 7. 2026
ilustrační obrázek

Od miniatur po 15centimetrové giganty. Chomutovský zoopark hostí světovou unikátní výstavu kudlanek

Relax
24. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ