Pýchou Šumavy je i Klostermannova chata

Relax
13. 2. 2011 16:06
Klostermannova chata.
Klostermannova chata.

Rádi navštěvujete Šumavu? Tak to zde musíte navštívit Klostermannovu chatu, která byla postavena v roce 1924 Klubem československých turistů. Název chata dostala po zesnulém spisovateli Karlu Klostermannovi (1848-1923), který svou tvorbu zasvětil krásám Šumavy.

Vzhledem ke své poloze sloužila chata během druhé světové války říšské branné moci, po válce pak Pohraniční stráži. Poté sloužila k odborové rekreaci zaměstnanců společnosti Škoda Plzeň. Na začátku 90. let minulého století byl objekt ze statických důvodů uzavřen a v roce 1996 byl prohlášen za kulturní památku.

Objekt chátral až do roku 2002, kdy započala jeho kompletní rekonstrukce pod dohledem Správy národního parku Šumava, Památkového ústavu a dalších institucí. V dubnu 2004 byla chata opět zprovozněna.

Klostermannova chata leží v samotném srdci Šumavy, v malebné vesničce Modrava (990 m n. m). Svou polohou je ideální v zimě na běžky, kdy je zde strojově udržováno množství běžeckých stop, v létě zase na cykloturistiku a turistiku. Velké množství turistických cílů se postará o to, že svůj pobyt můžete strávit opravdu aktivně a budete se do tohoto koutu krásné přírody rádi vracet.

Autor: - red -Foto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Malérečka z Tetčic tvoří každý rok pět set unikátních kraslic

Relax
9. 3. 2026
ilustrační foto

Velcí pěstitelé révy vinné dávají přednost proměně vinohradů před rozšiřováním

Relax
8. 3. 2026
Ostravská zoologická zahrada poprvé odchovává mangusty žíhané

Ostravská zoo má novou pětici: poprvé odchovává mangusty žíhané

Relax
7. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ