Klokan napadl seniorku, policie ho zneškodnila sprejem

Relax
26. 7. 2011 10:28
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Obranný pepřový sprej použili dva australští policisté na ohromného klokana, který na severovýchodě Austrálie přepadl čtyřiadevadesátiletou dámu. Žena na zahradě věšela prádlo, když ji vačnatec srazil na zem. Seniorce se podařilo odplazit do domu a přivolat pomoc, myslela ale prý, že udeřila její poslední hodina. Informovala o tom australská média.

"Myslela jsem, že mě zabije," řekla listu Courier-Mail Phyllis Johnsonová v nemocnici ve městě Charleville, kam byla po nedělním incidentu s pohmožděninami a drobnými rankami převezena. "Byl vyšší než já a prodíral se prádlem přímo ke mně," řekla.

Klokan se pak přiblížil k oběma přivolaným policistům, kteří na zvíře použili pepřový sprej, aby sami předešli zranění. Vačnatec pak z místa činu odhopkal, policie ho ale nespustila z očí a rančeři poté útočníka chytli.

Klokan rudý je největší žijící vačnatec. Může měřit až dva metry a vážit i 90 kilogramů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Jak vybrat venkovní dlažbu, která vydrží roky a dodá prostoru styl

Relax
3. 11. 2025
ilustrační foto

Šálek za 21 tisíc korun. Dubaj má nejdražší kávu na světě

Relax
1. 11. 2025

Vánoční dárky, které se dají vyrobit: 5 nápadů, které potěší

Relax
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ