Koupil si los, vyhrál milion. Koupil si další a vyhrál dva

Relax
29. 9. 2010 15:06
Američanovi se podařilo vyhrát dvakrát za sebou (ilustrační foto).
Američanovi se podařilo vyhrát dvakrát za sebou (ilustrační foto).

Šance vyhrát v loterii milion dolarů je statisticky mizivá. Ale pokud se to někomu podaří dvakrát po sobě, pak už může mluvit o nevídaném štěstí, píše dnes agentura AP. Přesně to se podařilo sedmapadesátiletému Ernestu Pullenovi z Missouri, který v červnu vyhrál na stírací tiket milion dolarů (asi 18 milionů korun) a tento měsíc přidal další dva miliony při výhře v jiné stírací loterii.

Podle Johna Wellse z jedné z loterijních společností je šance vyhrát na jejich stírací los milion asi jedna ku 2,28 milionu. Šance vyhrát ve druhé loterii je zhruba stejná, ale vzhledem k tomu, že jde o dvě různé loterijní akce, spočítat, jaká je možnost vyhrát v obou najednou, podle něj nelze.

"Ale je to opravdu zajímavá shoda," dodal Wells. "Už jsme tu měli vítěze velkých částek, ale tohle je poprvé, co někdo v historii missourské loterie vyhrál dvě milionové ceny."
Šťastný výherce Pullen říká, že měl asi před šesti lety sen, v němž se mu zdálo, že vyhraje spoustu peněz. Po červnovém vítězství prý ještě neměl pocit, že jeho sen se naplnil, ale teď už ano. "Všechna ta čísla, o kterých se mi tehdy zdálo, a taky všechna moje šťastná čísla, na tom losu byla," tvrdí.

Z peněz prý zaplatí vylepšení na svém novém domě a slibuje, že dál už štěstí ve stíracích losech pokoušet nebude. "Manželka říká, že příště vyhraje ona," žertuje.

Autor: ČTK

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ