Nizozemec pašoval v rozkroku dvanáct kolibříků

Relax
28. 9. 2011 12:29
Ptáci byli umístěni ve speciálních látkových schránkách.
Ptáci byli umístěni ve speciálních látkových schránkách.

Pozdvižení na letišti ve Francouzské Guyaně způsobil Nizozemec, který v kalhotách ukrýval více než tucet kolibříků. Drobná zvířátka měl odvážný cestovatel ve speciálních kapsách uvnitř kalhot.

Ptáci byli umístěni ve speciálních látkových schránkách.Jako na trní se musel cítit Nizozemec, který pašoval více než dvanáct ptáčků. Právě jeho "ošívání" se zdálo podezřelé celníkům na jihoamerickém letišti Rochambeau. Muže proto prohlédli a nestačili se divit, co všechno mohou pasažéři pašovat.

Živí kolibříci byli zašití uvnitř kalhot. Nizozemec malé ptáčky omotal látkou a pak je vložil do kalhot tak, aby nemohli uniknout. Podle celníků navíc nebyli kolibříci uspaní.

Muže ještě na letišti zadržela policie. Podle jihoamerických médií byl muž z pašování malých zvířat obviněn už v minulosti.

Další čtení

ilustrační obrázek

Filmový návrat legendy: Úspěch snímku Barbie znovu oživil svět Barbie a Kena

Relax
10. 3. 2026
ilustrační obrázek

Malérečka z Tetčic tvoří každý rok pět set unikátních kraslic

Relax
9. 3. 2026
ilustrační foto

Velcí pěstitelé révy vinné dávají přednost proměně vinohradů před rozšiřováním

Relax
8. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ