Rezavý klíček z Titaniku se prodal za 2,6 milionu korun

Relax
23. 10. 2016 14:00
Rezavý klíč k jedné osobní skříňce na Titaniku se prodal za 85 tisíc liber.
Rezavý klíč k jedné osobní skříňce na Titaniku se prodal za 85 tisíc liber.

Rezavý klíč k jedné osobní skříňce na Titaniku se prodal na aukci v Londýně za 85 tisíc liber (2,6 milionu korun). Pořadatelé sobotní dražby počítali maximálně s 50 tisíci librami. Klíč patřil mladému stevardovi Sidneymu Sedunarymu, který byl jedním z 1500 lidí, kteří po srážce slavného parníku s ledovcem v roce 1912 zahynuli.

Klíč má mosazný štítek s označením Locker 14 F Deck o umístění skříňky s osobními věcmi tehdy 23letého muže na Titaniku. Parník, ačkoli byl považován za nepotopitelný, klesl ke dnu při své první plavbě po srážce s ledovcem. Klíč, který se našel spolu s mladíkovým tělem, byl poslán jeho těhotné manželce.

Ceny za artefakty z kdysi největšího osobního parníku světa v posledních letech prudce stouply. Například v roce 2013 se za milion liber (30,4 milionu korun) prodaly housle, na které se údajně hrálo i v době, kdy se ke zkáze odsouzený Titanic potápěl.

Autor: ČTK Foto: , Twitter

Další čtení

Soutěž o Aku vrtací šroubovák od Parkside

Relax
30. 6. 2025
Tisíce trsů vzácného lnu chlupatého kvetou v těchto dnech v přírodní rezervaci Liščí vrch, 23. června 2025, Sedlec, Břeclavsko.

Liščí vrch u Mikulova se zbarvil do modra, kvete len chlupatý

Relax
23. 6. 2025

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na Mystic Sk8 Cup

Relax
23. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ