Houbaři našli v lese metrového leguána, nejspíš ho někdo vyhodil

Relax
30. 9. 2016 18:00
Exotického ještěra našli houbaři v Brdech (ilustrační foto).
Exotického ještěra našli houbaři v Brdech (ilustrační foto).

Exotického ještěra našli v Brdech lidé, kteří se tam vypravili na houby. Asi metrového leguána někdo nejspíš vyhodil. Houbaři ho ve středu odpoledne našli u místa, kde zaparkovali auto, přibližně 1,5 kilometru od nejbližší vesnice. Zvíře je nyní na záchranné stanici živočichů. Ochránci zvířat zjišťují, zda se podaří najít jeho majitele, a musí také uvědomit příslušný úřad, řekl Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice živočichů.

Leguána našel syn fotografa, který se záchrannou stanicí spolupracuje. Se ženou a dětmi se vydal na houby do brdského polesí nedaleko obce Těně u Cheznovic na Rokycansku. Tam jim přes cestu přešlo nezvyklé zvíře. "Oblékám se a najednou koukám, že ta ještěrka, která kolem mě prošla, byla nějaká velká. Zvíře šlo od ostružin směrem k nám, nemyslím, že by cíleně hledalo pomoc, ale pravděpodobně bylo zvyklé na lidi," popsal situaci nálezce Bohumil Mášek. Protože leguán byl v současném počasí už chladnější, a tedy pomalejší, bez problémů ho odchytil a zavřel do kufru u auta. Potom ho odvezl do plzeňské záchranné stanice.

Tam zatím podle Makoně zvíře zůstává. "Prověříme, zda není čipované, a celou záležitost nahlásíme místně příslušnému úřadu, který zde řeší ztráty a nálezy. V tomto případě se totiž jedná o věc nalezenou či opuštěnou, a o dalším osudu nalezence rozhoduje příslušný úřad," řekl. Nález také ohlásil rokycanské záchranné stanici živočichů, do jejíž působnosti Brdy spadají.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Porno pravidelně sleduje polovina Čechů, ženy podstatně méně, ukázal průzkum

Relax
22. 4. 2025
Dílo Početí od Františka Kupky s vyvolávací cenou 85 milionů korun na předaukční výstavě Adolf Loos Apartment and Gallery, 20. března 2024, Praha.

Zatím nepřekonaný aukční rekord. Za obraz Početí Františka Kupky

Relax
21. 4. 2025

Soutěž o vstupenky na koncert bluesrockového hudebníka Joe Bonamassa

Relax
21. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ