V zimbabwském národním parku ušlapal slon turistku

Relax
27. 9. 2018 20:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V národním parku Mana Pools na severu Zimbabwe ušlapal slon devětačtyřicetiletou turistku z Německa. S odvoláním na místní úřady to ve čtvrtek napsal zpravodajský server BBC.

Mluvčí národního parku řekl, že turisté si při vstupu do rezervace všimli stáda slonů, které si začali fotografovat. Jeden ze slonů potom na ženu zaútočil.

"Nevíme, co zvíře tak rozzuřilo, že zaútočilo na ženu," uvedl mluvčí parku. Turistka zraněním podlehla v noci na čtvrtek, dodal.

Agentura AFP poznamenala, že podobné incidenty nejsou v Zimbabwe nijak výjimečné. V zemi žije populace zhruba 84 tisíc slonů a loni podlehli zraněním způsobeným útokem slona dva lidé.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/Beesmurf

Další čtení

Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025
ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ