Vettel si jde pro čtvrtý titul! V Indii ovládl oba tréninky

25. 10. 2013 12:40
Německý pilot Sebastian Vettel ovládl oba úvodní tréninky na nedělní Velkou cenu Indie formule 1.
Německý pilot Sebastian Vettel ovládl oba úvodní tréninky na nedělní Velkou cenu Indie formule 1.

Německý pilot Sebastian Vettel ovládl oba úvodní tréninky na nedělní Velkou cenu Indie formule 1. Suverén sezony z týmu Red Bull jako jediný na okruhu Buddh Intrenational pokořil hranici minuty a 26 sekund. Dopoledne i odpoledne se k němu nejvíce přiblížil týmový kolega Mark Webber z Austrálie, třetí čas zajel francouzský pilot stáje Lotus Romain Grosjean.

Vettel vyhrál pět předchozích závodů a k nezastavení je zatím i v Indii. Tamní okruh nedaleko Dillí mu sedí, ve dvou dosavadních ročnících vyhrál kvalifikaci i závod. Dnes se naladil na možné předčasné oslavy čtvrtého titulu za sebou, který mu přinese bez ohledu na výsledek jediného zbývajícího soupeře Fernanda Alonsa i páté místo. Španělský pilot Ferrari byl v kombinaci časů z obou tréninků pátý za Britem Lewisem Hamiltonem z Mercedesu.

V sobotu je na programu kvalifikace, závod odstartuje v neděli v 10:30. Jeho konání už neohrožuje ani údajný dluh pořadatelů na daních. Vrchní soud podle očekávání projednávání žaloby a požadavku na zrušení závodu odročil, o titulu se tak bude rozhodovat na trati a ne u zeleného stolu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Macinka uklidňuje: Rusko u stolu EU nesedělo, jen poslouchalo po telefonu

Domácí
22. 3. 2026

Japonsko daruje 250 sakur USA, k oslavě 250. výročí nezávislosti

Zahraničí
Aktualizováno: 22. 3. 2026 16:04
ilustrační obrázek

USA stojí válka s Íránem miliardu denně. Celkem to je už 27 miliard dolarů

Zahraničí
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ