Sion uspěl v soudu s UEFA. Vrátí se do Evropské ligy

6. 10. 2011 08:12
Fotbalisté Sionu nakonec budou hrát Evropskou ligu.
Fotbalisté Sionu nakonec budou hrát Evropskou ligu.

FC Sion uspěl u civilního soudu v kantonu Vaud ve svém sporu s UEFA. Podle klubu by nyní Evropská fotbalová unie měla vrátit Sion do Evropské ligy, z níž ho vyřadila kvůli údajnému porušení zákazu přestupů.

Soudce v dnešním verdiktu uvedl, že rozhodnutí UEFA bylo "v rozporu s jejími vlastními pravidly". Unie dostala od soudu nařízeno, aby vrátila Sion do EL a zaplatila 1000 franků (20 tisíc korun) za každý den, kdy tak neučiní. Podle soudu navíc UEFA musí Sionu jako odškodné a soudní výlohy zaplatit celkem 44 400 franků (téměř 900 tisíc korun).

Sion byl vyřazen z Evropské ligy kvůli tomu, že podle UEFA porušil zákaz nakupovat hráče. Zákaz dostal za příchod egyptského brankáře Essama El Hadárího v roce 2008 bez svolení Al Ahlí. Švýcarský tým však tvrdí, že si trest odsloužil a že šest nových fotbalistů, které nasadil v předkole EL, hrálo oprávněně.

Místo Sionu ve skupinové fázi hraje Celtic Glasgow, jenž už má za sebou dva zápasy.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Podle Trumpa zajistí bezpečnost Ukrajiny Evropa. Jedná o územních ústupcích

Zahraničí
28. 12. 2025

Letos se objevilo ve velkochovech 11 ohnisek ptačí chřipky, loni jich bylo deset

Domácí
28. 12. 2025

Město Mariánské Lázně směnilo lázeňské objekty za služebnost minerálkovodů

Domácí
28. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV