Sparta neměla kopat penaltu, tvrdí Damková. Ruka to prý nebyla

6. 10. 2014 16:46
Sparťanská radost po vstřelení gólu proti Liberci.
Sparťanská radost po vstřelení gólu proti Liberci.

Podle komise rozhodčích FAČR neměli fotbalisté Sparty v nedělním utkání 10. kola první ligy proti Liberci kopat penaltu, která jim přinesla těsnou výhru 1:0. Předsedkyně komise Dagmar Damková uvedla, že liberecký obránce Lukáš Pokorný zahrál ve vápně rukou neúmyslně.

Klíčový okamžik nastal v 75. minutě zápasu. Pokorný se snažil odvrátit centr Konatého a srazil si míč na vlastní ruku. Sudí Radek Příhoda nařídil pokutový kop, z kterého Bořek Dočkal rozhodl o výhře Sparty.

"V komisi rozhodčích panuje většinová, ale ne zcela jednoznačná shoda, že se pokutový kop pískat neměl. Přestože šlo o poměrně nepřehlednou situaci, Pokorný si ruku nastřelil sám při odkopu míče, což se za přestupek podle současného výkladu pravidel nepovažuje a hra měla pokračovat," uvedla Damková v prohlášení.

Připouští, že podobné hraní rukou ve vápně se rozhodčím těžko posuzuje. "Posuzování hry rukou je věčný problém a při určitých situacích nikdy shoda nenastane. Některé situace jsou naprosto jasné a o porušení pravidel není sporu, ale to není případ utkání Sparta - Liberec," dodala Damková.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Export elektřiny z ČR loni po letech vzrostl, přispěla vyšší výroba elektráren

Ekonomika
12. 1. 2026

Zlaté glóby v hlavních kategoriích získaly filmy Jedna bitva za druhou a Hamnet

Kultura
12. 1. 2026
ilustrační foto

Rusko zasáhlo v ukrajinském přístavu dvě zahraniční lodě

Zahraničí
12. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ