Morata odchází z Realu, chystá se podepsat smlouvu s Chelsea

19. 7. 2017 20:44
Álvaro Morata v dresu španělské reprezentace.
Álvaro Morata v dresu španělské reprezentace.

Španělský reprezentační útočník Álvaro Morata přestupuje z Realu Madrid do Chelsea. Na transferu se dohodly oba mistrovské kluby, čtyřiadvacetiletý hráč ještě musí v londýnském celku projít lékařskou prohlídkou.

Morata míří už do třetího velkoklubu. V roce 2014 odešel z Realu na dvě sezony do Juventusu, s kterým získal stejně jako s madridským celkem dva ligové a pohárové tituly. Po návratu do Španělska letos triumfoval s Realem podruhé i v Lize mistrů, byť do finále s Juventusenm zasáhl až v úplném závěru.

Detaily přestupu kluby nezveřejnily, podle španělského listu Marca činí odstupné 80 milionů eur (přes dvě miliardy korun). To by z Moraty udělalo nejdražšího španělského hráče v historii, dosavadním rekordmanem je Fernando Torres, který v roce 2011 odešel z Liverpoolu do Chelsea za 58 milionů eur.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

včela v úlu, ilustrační foto

Včelařský veletrh v Ostravě se letos blíže zaměří na sršeň asijskou

Ekonomika
6. 3. 2026

Termální park ve Velkých Losinách loni navštívilo rekordních 262 000 lidí

Ekonomika
6. 3. 2026

Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru vzrostl o 80 procent

Ekonomika
5. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ