Křetínský: Je to <span>obrovské zklamání</span>

18. 5. 2008 09:20
Šéf fotbalové Sparty Daniel Křetínský
Šéf fotbalové Sparty Daniel Křetínský
Šéf fotbalové Sparty Daniel KřetínskýFotbalisté Sparty si po nepovedeném závěru sezony, který vyvrcholil sobotním prohrou 3:4 v Liberci, museli vyslechnout nejen nadávky fanoušků, ale také výtky od klubového prezidenta Daniela Křetínského. Obhájci titulu zakončili nejvyšší soutěž sérií tří porážek a přenechali ligový trůn Slavii.

"Závěr letošní sezony, ale především výkon v dnešním utkání v Liberci, jsou pro mě obrovským osobním zklamáním," prohlásil Křetínský, když zahajoval v sobotu večer tradiční posezonní setkání Sparty se sponzory.

Hráči nejprve čelili zlobě vlastních fanoušků bezprostředně po utkání, kdy část vyzývala skandováním záložníka Pavla Horvátha, aby ze Sparty zmizel. Bez konfliktu s příznivci se neobešel ani návrat mužstva do Prahy.

Asi desetičlenná skupinka fanoušků si počkala na klubový autobus u stadionu na Letné a podle očitých svědků volala směrem k hráčům "Vy nejste Sparta". Možná by autobus i napadla, ale ochranka včas zasáhla, a tak došlo jen k hrozbám pěstmi na dálku.

Sparťanský večírek na závěr sezonu v restauraci Soho+ v pražském Podolí už se nesl v poklidnějším duchu. Do klubové Síně slávy byli uvedeni bývalý hráči Jan Berger s Tadeášem Krausem a také osmdesátiletý funkcionář Rudolf Baťa, který stále působí na Letné v roli mezinárodního sekretáře.

Foto: Sedmík Robert
Autor: ČTK

Další čtení

Jerome Powell

Fed snížil úroky o čtvrt procentního bodu do pásma 3,75 až 4,00 procenta

Ekonomika
29. 10. 2025

WHO vyjádřila zděšení po zprávách o zabití 460 lidí v porodnici ve Fáširu

Zahraničí
29. 10. 2025

Kubis za karlovarské ANO odmítne post poslance, nahradit ho má ortoped Penc

Domácí
29. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ