Dva Guinnessovy rekordy pro gólmana Petra Čecha

12. 10. 2016 11:49
Držitel Guinnessova rekordu brankář Arsenalu Petr Čech.
Držitel Guinnessova rekordu brankář Arsenalu Petr Čech.

Brankář Petr Čech se díky rekordnímu počtu čistých kont v anglické fotbalové Premier League dostal i do Guinnessovy knihy rekordů. Zarámované osvědčení o svém zápisu převzal v úterý spolu s novým vydáním populární publikace. Certifikáty dostal dva - do knihy se zapsal i díky tomu, že jako první gólman v dresu dvou různých klubů získal ocenění Zlatá rukavice za nejvíce zápasů bez inkasované branky v jedné sezoně anglické ligy.

Loni v prosinci Čech v utkání Arsenalu s Bournemouthem udržel 170. čisté konto v Premier League, čímž překonal rekord Davida Jamese. Od té doby čtyřiatřicetiletý bývalý gólman Chelsea vylepšil nové maximum již na 181 utkání bez obdržené branky. V Guinnessově knize rekordů je zanesena jeho bilance od 15. srpna 2004 do 7. února letošního roku se 174 čistými konty.

České vydání aktuální Guinnessovy knihy rekordů se objeví v prodeji v pondělí 17. října. Z českých sportovců jsou v knize například také hokejista Jaromír Jágr, který dal nejvíc vítězných gólů v NHL v kariéře, či atletické světové rekordmanky oštěpařka Barbora Špotáková a Jarmila Kratochvílová, jejíž maximum v běhu na 800 metrů platí již 34 let.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Při Vratislavických slavnostech mohou lidé poprvé po restaurování vidět cenný kostelní lustr z roku 1841, který je zdobený 24 velkými ručně foukanými skleněnými růžemi. Kostel zdobí i další umělecká skleněná díla.

Do kostela v libereckých Vratislavicích se po renovaci vrátil lustr z roku 1841

Domácí
22. 8. 2026

Náchod otevřel historickou kolonádu IDA, udělal další krok k obnově lázeňství

Domácí
22. 8. 2026
ilustrační foto

V liberecké zoo uhynul lachtan Hugo, v trávicím traktu měl hlavu panenky

Domácí
22. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ