Jarolímův Hamburk <span>posílila útočná hvězda</span> Van Nistelrooy

23. 1. 2010 21:09
Ruud Van Nistelrooy
Ruud Van Nistelrooy

Ruud Van NistelrooyNizozemský fotbalový útočník Ruud van Nistelrooij posílil bundesligový Hamburk. Německý klub, ve kterém hrají čeští reprezentanti David Jarolím a David Rozehnal, získal třiatřicetiletého střelce z Realu Madrid.

"Bundesliga mě dlouho lákala a také jsem chtěl nějakou změnu. Jsem rád, že jsme se domluvili," uvedl Van Nistelrooy na klubovém webu.

Hamburk o slavné posile informoval jen pár hodin po dnešní bundesligové prohře 0:1 s Dortmundem. Podle agentury SID se s Van Nisterooijem dohodl na smlouvě do konce června 2011. Útočník by měl z Realu přijít zadarmo jako volný hráč.

Van Nistelrooij hrál za "Bílý balet" od roku 2006. Po předloňské operaci kolena však v klubu dostával málo příležitostí a hrozilo mu, že se nedostane do nizozemské nominace pro mistrovství světa.

Bývalý útočník Manchesteru United dal Hamburku přednost před Galatasarayem Istanbul, který ho chtěl získat jako náhradu za zraněného Milana Baroše. Zájem o Van Nistelrooije měly také anglické celky Liverpool, Tottenham, Everton, Stoke City či West Ham.

Foto: Robert Sedmík

Autor: ČTK

Další čtení

Výhled z Panské skály

Supermarket? Ne u Panské skály z Pyšné princezny, řeklo ministerstvo

Domácí
18. 12. 2025
ilustrační foto

Zelenskyj: Zabavit ruské peníze je stejné jako je zabavovat drogovým kartelům

Zahraničí
18. 12. 2025
Letadlová loď USA - ilustrační foto

Kvůli krizi mezi USA a Venezuelou se sejde Rada bezpečnosti OSN

Zahraničí
18. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV