Konečně se dočkal. Ibrahimovičovi postaví ve Švédsku sochu

10. 9. 2019 16:27
Zlatan Ibrahimović.
Zlatan Ibrahimović.

Švédská fotbalová hvězda Zlatan Ibrahimović bude mít v rodném Malmö sochu. Slavnostně odhalena bude 8. října na prostranství mezi starým a novým stadionem.

"Mám z toho velkou radost, takhle jsem si to od začátku přál. Tady to všechno začalo a sem patří moje srdce," uvedl Ibrahimović. Jeho socha, kterou na popud švédského fotbalového svazu vytvořil Peter Linde, měří 270 centimetrů a váží půl tuny.

V dresu Malmö vstoupil Ibrahimović v roce 1999 do světa velkého fotbalu. Od té doby sbíral úspěchy v Ajaxu Amsterodam, Juventusu, Interu a AC Milán, Barceloně, Paris St. Germain, Manchesteru United a nyní působí v Los Angeles Galaxy. Sedmatřicetiletý útočník má na kontě přes 400 gólů na klubové scéně. Za švédskou reprezentaci dal 62 branek.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Ludvig Thunman

Další čtení

ilustrační foto

Vojtěch podpořil požadavek praktických lékařů, aby mohli předepisovat více léků

Domácí
20. 3. 2026
Ilustrační foto

Medici se mohou ve Zlínském kraji zapojit do projektu Praktikem na zkoušku

Domácí
20. 3. 2026
Samice manula se v ostravské zoologické zahradě začala seznamovat s nově dovezeným pětiletým samcem.

Ostravská zoo spojuje manuly, doufá v posílení populace těchto vzácných koček

Relax
20. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ