Liverpool jen remizoval, United porazili v derby City

12. 2. 2011 16:06
Wayne Rooney (vlevo) oslavuje vítězný gól.
Wayne Rooney (vlevo) oslavuje vítězný gól.

Fotbalisté Liverpoolu, kteří se ve čtvrtečním utkání vyřazovací části Evropské ligy představí na hřišti Sparty Praha, v sobotu jen remizovali v anglické lize s Wiganem 1:1. Domácí tak v Premier League přišli o čtyřzápasovou vítěznou sérii bez inkasované branky. Proti soupeři ze spodní části tabulky si zopakovali výsledek z listopadového vzájemného duelu.

Reds přitom začali dobře a na stadionu Anfield Road je poslal do vedení ve 24. minutě Raul Meireles. Portugalský záložník zaznamenal svůj pátý ligový gól v posledních šesti utkáních. Cenný bod zajistil hostům v 65. minutě obránce Steve Gohouri, který po 462 minutách ukončil neprůstřelnost domácího brankáře Pepeho Reiny.

Trenér Liverpoolu Kenny Dalglish, který znovu postrádal zraněného kapitána Stevena Gerrarda i útočníka Andyho Carrolla, postavil sestavu: Reina - Kelly, Carragher, Škrtel, Johnson - Maxi, Lucas, Meireles (54. N'Gog), Aurelio, Suárez, Kuijt (73. Jovanovič).

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Manchester United - Manchester City 2:1 (41. Nani, 78. Rooney - 65. Silva), Arsenal - Wolverhampton 2:0 (16. a 56. Van Persie), Birmingham - Stoke 1:0 (90.+3 Žigič), Blackburn - Newcastle 0:0, Blackpool - Aston Villa 1:1 (14. Grandin - 10. Agbonlahor), Liverpool - Wigan 1:1 (24. Meireles - 65. Gohouri), West Bromwich - West Ham United 3:3 (3. Dorrans, 8. Thomas, 32. vlastní Reid - 50. a 83. Ba, 58. Cole), Sunderland - Tottenham 1:2 (11. Gyan - 44. Dawson, 57. Kranjčar).
Útočník Wayne Rooney rozhodl parádními nůžkami o výhře Manchesteru United nad městským rivalem City 2:1. Rudí ďáblové, kteří na svém hřišti v lize podesáté za sebou naplno bodovali, mají v čele tabulky čtyřbodový náskok před druhým Arsenalem.

Manchester City ztrácí na první místo již osm bodů a má o jedno odehrané utkání více.

Skóre zápasu otevřel Portugalec Nani po přesně zakončeném úniku ve 41. minutě. Hosté vyrovnali v 65. minutě, když se střela střídajícího Edina Džeka šťastně odrazila od zad Davida Silvy do branky. V 78. minutě se Rooney položil do Naniho centru a přesným kopem přes hlavu poslal míč do horního rohu Hartovy branky.

Fotbalisté United tak napravili zaváhání z minulého kola, ve kterém utrpěli na hřišti posledního Wolverhamptonu první porážku v ligové sezoně. Naopak svěřenci trenéra Roberta Manciniho nedokázali zvítězit ani v šestém venkovním utkání v novém roce. Na Old Trafford vyhráli Citizens v Premier League jen jednou z předchozích 27 utkání.

Arsenal doma porazil Wolverhampton 2:0 díky dvěma brankám ve formě hrajícího Robina van Persieho. Sedmadvacetiletý nizozemský útočník se v předchozích pěti utkáních trefil devětkrát a má velký podíl na tom, že Kanonýři se drží v kontaktu s Manchesterem United.

Na lavičce Arsenalu nebyl kvůli problémům s třísly záložník Tomáš Rosický. Zatím není jisté, zda bude reprezentační kapitán připraven na středeční úvodní utkání osmifinále Ligy mistrů na hřišti Barcelony.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Kriminalistický technik sbírá stopy na místě pádu římsy. Ta zabila muže, který se před deštěm skrýval na tramvajové zastávce. Šlo o chirurga z Ukrajiny, otce tří dětí

Za pád římsy, která zabíjela, nikdo nemůže. Chyba se stala už v roce 1899

Domácí
8. 7. 2025
ilustrační foto

Klíšťata přenášejí desítky exotických nemocí. Přisálo se? Můžete ho testovat

Zdraví
8. 7. 2025
ilustrační foto

Na dobrovolné vojenské cvičení nastoupilo 718 studentů středních škol

Domácí
8. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ