Slavného Rivalda láká na sklonku kariéry klub z Angoly

13. 1. 2012 17:39
Bývalý nejlepší hráč světra, Brazilec Rivaldo.
Bývalý nejlepší hráč světra, Brazilec Rivaldo.

Hodně neobvyklé angažmá si možná vyzkouší v závěru kariéry bývalý nejlepší fotbalista světa Brazilec Rivaldo, kterého láká angolský klub Kabuscorp.

"Jednáme. Zrovna jsem na cestě do Angoly a uvidíme, jestli se dohodneme. Potěšilo by mě to, byla by to nová výzva," uvedl světový šampion z roku 2002 na Twitteru.

Devětatřicetiletý Brazilec už působil v Uzbekistánu, teď by mohl předvádět své umění také v Africe. "Všechny týmy v Angole posilují, nemůžeme zůstat pozadu," citoval portugalský list A Bola prezidenta angolského vicemistra Benta Kangambu.

Rivaldo v prosinci skončil v FC Sao Paulo, kde s ním přestali počítat. Bývalý hráč Barcelony a AC Milán však stále nechce dát fotbalu sbohem. "Všichni mluví o jeho věku, ale hráč takových kvalit a s tolika zkušenostmi má pořád co nabídnout ve fotbale, a možná i celé Angole," uvedl Kangamba.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

EA-18G Growler, ilustrační foto

Při letecké show v Idahu se srazily dvě stíhačky, posádky se katapultovaly

Zahraničí
17. 5. 2026

Kolínská U&C dodá průzkumné drony pro americkou armádu v Evropě

Ekonomika
17. 5. 2026

Festival Svět knihy navštívilo za čtyři dny 65 000 návštěvníků, meziročně víc

Kultura
17. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ