Španěl Villa opouští Atlético. Kanonýr upřednostnil Ameriku

2. 6. 2014 17:05
Bývalý útočník Atlétika Madrid ve finále Ligy mistrů.
Bývalý útočník Atlétika Madrid ve finále Ligy mistrů.

Nejlepší střelec španělské fotbalové reprezentace David Villa odchází z Atlética Madrid do severoamerické MLS. Dvaatřicetiletý útočník byl představen jako první hráč nově vzniklého klubu New York City, který vlastní Manchester City a baseballový New York Yankees. Villa s novým zaměstnavatelem podepsal tříletou smlouvu.

Celek z amerického velkoměsta vstoupí do nové sezony MLS až v březnu příštího roku a není jasné, kde bude Villa do té doby hrát. Jednou z možností je hostování v Manchesteru City.
"Celou kariéru jsem vždy usiloval o nové cíle a tenhle je pro mě velmi důležitý," řekl Villa ve svém prvním rozhovoru. "Svou hrou, tvrdou prací a góly se pokusím pomoct k tomu, aby MLS dál rostla a New York City se stal nejlepším týmem v soutěži," uvedl mistr světa a Evropy.

Villa přišel do Atlética loni v létě z Barcelony a madridskému týmu v uplynulé sezoně pomohl 13 ligovými góly vybojovat první mistrovství titul od roku 1996. Svěřenci Diega Simeoneho se také dostali až do finále Ligy mistrů, v němž podlehli městskému rivalovi Realu.

Bývalý útočník Valencie, Zaragozy a Gijónu figuruje v třiadvacetičlenném výběru Španělska pro mistrovství světa v Brazílii, kde Villa může rozšířit svou rekordní bilanci 56 branek v 94 zápasech.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

První gameplay z Mafia: The Old Country ukazuje drsnou Sicílii i návrat ke kořenům série

Věda a technika
7. 7. 2025

Konečně je to tady. Netanjahu navrhl Trumpa na Nobelovu cenu míru

Zahraničí
8. 7. 2025

Trump řekl, že USA pošlou Ukrajině další zbraně, aby se mohla bránit

Zahraničí
8. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ