Tottenham porazil Everton, Manchester City v poháru podlehl Liverpoolu

11. 1. 2012 22:50
Souboj Tottenhamu s Evertonem.
Souboj Tottenhamu s Evertonem.

Fotbalisté Tottenhamu porazili v dohrávce prvního kola anglické ligy 2:0 Everton. V tabulce mají svěřenci trenéra Harryho Redknappa na třetím místě stejně 45 bodů jako druhý obhájce titulu Manchester United, na vedoucí Manchester City ztrácí londýnský klub tři body.

Výsledky zápasů v Anglii:

Dohrávka 1. kola Premier League:

Tottenham - Everton 2:0 (35. Lennon, 63. Assou-Ekotto).

 

Semifinále anglického Ligového poháru ve fotbale - první zápas:
Manchester City - Liverpool 0:1 (12. Gerrard z pen.).

O branky Tottenhamu se postarali Aaron Lennon v 35. a Benoit Assou-Ekotto v 63. minutě. Londýnský celek prodloužil svou neporazitelnost na šest zápasů za sebou. Po dvaceti kolech má nejlepší bodovou bilanci v historii klubu od sezony 1960/1961, kdy Hotspur získal titul.

Zápas mezi Tottenhamem a Evertonem se měl hrát původně v srpnu, kvůli nepokojům v Londýně však musel být přeložen.

V prvním zápase semifinále anglického Ligového poháru podlehl Manchester City Liverpoolu. Jedinou branku si připsal z penalty Steven Gerrard.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Jezdíte na naftu? Smůla. V Česku teď zdražuje nejrychleji v EU

Ekonomika
Aktualizováno: 26. 3. 2026 18:16
ilustrační obrázek

Vzácný syndrom po střevní infekci ohrožuje děti, případů přibývá

Zdraví
26. 3. 2026
ilustrační obrázek

Projekt studentů ze Žatce předchází blackoutům, zaujme i v Evropě?

Věda a technika
26. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ