Zastaví se v Holandsku liga? Policie chce stávkovat

4. 8. 2015 17:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Tři zápasy úvodního kola nizozemské fotbalové ligy byly odloženy kvůli stávce policistů za vyšší mzdy. Nebude se hrát páteční předehrávka mezi Heerenveenem a De Graafschapem, sobotní utkání Zwolle - Cambuur a nedělní duel Tilburg - Arnhem.

Kvůli obavám o bezpečnost při zápasech je ohrožen i další víkendový program nové sezony Eredivisie. Sobotní utkání Haagu s mistrovským PSV Eindhoven se podle vyjádření domácího klubu přesune, pokud bude stávka policistů pokračovat. O dalších duelech se rozhodne v následujících dnech.

Už na začátku července policisté v Nizozemsku protestovali a žádali lepší pracovní podmínky. Tehdy pohrozili, že naruší zahajovací etapu Tour de France v Utrechtu, nakonec však byl slavný cyklistický závod odstartován podle plánu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Francisco Seco

Další čtení

ilustrační foto

Řidič tramvaje za konflikt s ukrajinským párem dostal prospěšné práce i převýchovu

Domácí
4. 2. 2026
ilustrační foto

Estonsko zadrželo loď cestou do Ruska. Spekuluje se, že pašovala narkotika

Zahraničí
4. 2. 2026
ilustrační foto

Hornictví v Česku dnes končí posledním vyvezeným vozíkem uhlí

Domácí
4. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ