Blaťákův gól rozhodl o první výhře Ufy v semifinále

24. 3. 2011 18:25
Miroslav Blaťák (v bílém).
Miroslav Blaťák (v bílém).

Český obránce Miroslav Blaťák dal vítězný gól v úvodním finále Východní konference KHL, v němž Ufa porazila Magnitogorsk 4:3 a vede 1:0 na zápasy.

Mistr světa z loňského roku skóroval v 39. minutě v přesilové hře střelou dálky a svou druhou brankou v play off zvýšil na 4:2. Hosté v úvodu třetí třetiny už jen snížili zásluhou Jevgenije Varlamova, takže Blaťákova trefa byla nakonec v zápase rozhodující.

Ufa šla do vedení už po 30 sekundách, kdy otevřel skóre Igor Grigorenko. Magnitogorsku, kterému opět chyběl zraněný útočník Tomáš Rolinek, se povedlo stav otočit, ale ještě v první třetině domácí stihli vyrovnat.

Ve druhé části měla Ufa jasně navrch, přestřílela soupeře 17:3 a z převahy vytěžila dva góly, což rozhodlo. Druhý zápas série se hraje v sobotu.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 1. zápas:
Ufa - Magnitogorsk 4:3 (za domácí Blaťál 1+0).

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Wiggins přiznal, že byl po konci cyklistické kariéry dlouho závislý na kokainu

Sport
13. 5. 2025
Demonstrace v Londýně (2025).

Celý svět to ví, ale Moskva přesto odmítla odpovědnost za sestřelení letu MH17

Zahraničí
13. 5. 2025

Zajištěny stovky počítačů, falešné investice řídili jako firmu

Domácí
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ