Kovář září v Rusku. Proti Rize se zaskvěl dvěma góly a asistencí

11. 12. 2014 18:25
Jan Kovář.
Jan Kovář.

Jan Kovář z Magnitogorsku se v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Dinamu Riga podílel na třech brankách domácího Metallurgu, který zvítězil 5:4. Reprezentační útočník dvakrát skóroval, na jeden gól přihrál a upevnil si pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži.

Po 37 zápasech má na kontě 15 branek a 29 asistencí, v kanadském bodování celé ligy i mezi nahrávači je třetí.

Po Kovářově druhé trefě vedl Metallurg v 21. minutě už 4:1, jenže lotyšský celek do druhé přestávky vyrovnal. Čtvrtý gól dala Riga v přesilovce právě při vyloučení českého útočníka, o tříbodovém zisku domácích nakonec rozhodl v 45. minutě obránce Lee.

Kovářův bratr Jakub tentokrát v brance Jekatěrinburgu nenavázal na minule vychytanou nulu. V domácím utkání s Petrohradem ho už na konci první minuty překonal Šipačov z trestného střílení a hosté nakonec zvítězili 5:1. Kovář odchytal dvě třetiny, pak ho za stavu 0:4 vystřídal Ustinskij.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ITAR-TASS/Serebryakov Andrei

Další čtení

Nová podzimní výstava v Galerii Středočeského kraje: Stanislav Tůma – Praha šerosvitná, 7. listopadu 2025, Kutná Hora.

Galerie Středočeského kraje připomíná výročí narození Chatrného a Kučerové

Domácí
7. 11. 2025

Premiér Tusk obvinil prezidenta Nawrockého, že vede válku proti vládě

Zahraničí
7. 11. 2025
ilustrační foto

Ve Švédsku jsou tisíce gangsterů. Statistiky odhalují skandální čísla

Zahraničí
7. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ