Brankářská legenda Brodeur se chystá ohlásit konec kariéry

27. 1. 2015 21:08
Dvaačtyřicetiletý legendární hokejový brankář Martin Brodeur plánuje konec kariéry.
Dvaačtyřicetiletý legendární hokejový brankář Martin Brodeur plánuje konec kariéry.

Dvaačtyřicetiletý legendární hokejový brankář Martin Brodeur plánuje konec kariéry. Lídr historických tabulek NHL v počtu vítězství a vychytaných nul své rozhodnutí oficiálně oznámí ve čtvrtek. Informovali o tom zástupci St. Louis.

Brodeur strávil celých 21 sezon kariéry v NHL v dresu New Jersey a týmu Devils třikrát pomohl k zisku Stanleyova poháru. Po minulé sezoně mu ale v klubu vypršela smlouva a v prosinci proto přijal nabídku Blues na roční angažmá.

Držitel čtyř Vezinových trofejí pro nejlepšího gólmana soutěže zatím v St. Louis odchytal sedm zápasů, v nichž rozšířil svou bilanci o tři vítězství a jedno čisté konto. Celkem v NHL vychytal 691 výher, ve 125 zápasech nepustil ani gól.

S kanadskou reprezentací Brodeur startoval na třech olympiádách a získal dvě zlaté medaile. V roce 2004 pomohl Kanadě k triumfu na Světovém poháru.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Opozice chce kvůli Macinkovi svolat hlasování o nedůvěře vládě

Domácí
28. 1. 2026
ilustrační foto

V Česku loni vzniklo nejvíc firem za dvacet let. Na každé dvě jedna zanikla

Ekonomika
Aktualizováno: 28. 1. 2026 12:21
ilustrační foto

Při potyčce před klubem muž ukradl druhému hodinky Rolex za milion

Domácí
28. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ