Skvělý Mrázek slaví titul, Grand Rapids mají Calderův pohár

19. 6. 2013 09:26
Český brankář Petr Mrázek.
Český brankář Petr Mrázek.

Hokejisté Grand Rapids vyhráli šesté finálové utkání-play off AHL na ledě Syracuse 5:2 a získali Calderův pohár. Z triumfu v nižší zámořské soutěži se radují také brankář Petr Mrázek a útočník Andrej Nestrašil, který ale ve vyřazovacích bojích nastoupil jen jednou.

Farmářský tým Detroitu vyhrál první tři zápasy série, ale následně dvakrát prohrál. V šestém duelu na ledě soupeře však Mrázek a spol. dokázali přidat rozhodující čtvrtý bod.

Crunch k výhře nepomohl ani návrat obránce Radko Gudase do sestavy. Svého krajana překonal obránce Andrej Šustr, asistenci si připsal Ondřej Palát, který se stal s 26 body nejproduktivnějším hráčem play off.

Povedlo se mu to jako druhému českému hráči v historii po Josefu Marhovi, která vyhrál kanadské bodování Calderova poháru v roce 1997 v dresu Hershey.

Jack A. Butterfield Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off získal slovenský útočník Tomáš Tatar, který díky dvěma trefám v šestém utkání vylepšil svoji bilanci nejlepšího střelce na 16 branek.

PODÍVEJTE SE NA OSLAVY TÝMU GRAND RAPIDS:

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Český fond dá stamiliony na lék, který nemá jen zpomalovat sklerózu, ale léčit ji

Zdraví
20. 4. 2026
ilustrační obrázek

Od molekulárních nápojů po kosmické částice: Zlín zve na vědecký festival

Relax
20. 4. 2026
ilustrační obrázek

Virtuální brýle místo učebnic: Středoškoláci se učí zachraňovat životy pomocí VR

Domácí
20. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ