Běžkyně Rosolová vynechá halovou sezonu. Kvůli pádům i motivaci

18. 10. 2017 05:30
Atletka Denisa Rosolová.
Atletka Denisa Rosolová.

Atletka Denisa Rosolová vynechá nadcházející halovou sezonu, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Birminghamu. Jednatřicetiletá běžkyně to uvedla v rozhovoru pro web Českého olympijského výboru.

Halová mistryně Evropy v běhu na 400 metrů z roku 2011 má za sebou měsíční volno, po kterém začala na soustředění v Tatrách pomalu s přípravou. "Halu určitě vynechám, i kvůli pádům, které mě potkaly. Ani motivaci zatím nemám, ale jsem bojovník. Popravdě si myslím, že nejhezčí období už mám za sebou," řekla Rosolová, která v březnu na halovém ME v Bělehradu ošklivě upadla v rozběhu čtvrtky.

"Tělo si už začalo říkat své. Přece jen už jsem ve vrcholné atletice přes 16 let," uvedla přítelkyně vícebojaře Adama Sebastiana Helceleta, která v srpnu na MS v Londýně vypadla v semifinále závodu na 400 metrů překážek. Před pěti lety v této disciplíně získala evropské stříbro.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Petr Sznapka

Další čtení

ilustrační obrázek

Virtuální brýle místo učebnic: Středoškoláci se učí zachraňovat životy pomocí VR

Domácí
20. 4. 2026
ilustrační foto

Člena rybářské stráže nabral rybář na kapotu auta. Už ho dopadli

Domácí
20. 4. 2026
ilustrační foto

Soud projednává další Feriho znásilnění. Hrozí mu až deset let

Domácí
20. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ