Powell poprvé po návratu uběhl stovku pod deset vteřin

25. 8. 2014 13:51
Asafa Powell.
Asafa Powell.

Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Asafa Powell se poprvé po návratu na dráhu po trestu za doping dostal pod deset sekund. Na mítinku v texaském Austinu v rámci letní série vyhrál výkonem 9,87 při povoleném větru do zad 1,8 m/s. Stal se tak třetím nejrychlejším sprinterem sezony.

Jednatřicetiletý Jamajčan si měl původně odpykat za užití stimulantu oxilofrinu 18 měsíců, ale dosáhl zkrácení trestu na půl roku a od července znovu závodí. V Austinu běžel stovku pod deset vteřin už podvaaosmdesáté v kariéře.

Letos zvládli nejkratší trať rychleji jen Američan Justin Gatlin (9,80) a Richard Thompson z Trinidadu a Tobaga (9,82).

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Vedra budou podle vědců ještě horší. Současná vlna láme rekordy

Domácí
28. 6. 2026
ilustrační obrázek

Peklo v českém vlaku v Německu: Cestující bojovali v zamčených vagonech s rekordními vedry

Zahraničí
28. 6. 2026
Mezinárodní folklorní festival Strážnice, na pódiu ministr zahraničí Petr Macinka

„Politika do folkloru nepatří,“ vzkazuje opozice i Schillerová po incidentu ve Strážnici

Domácí
28. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ