Nečasovi poslední sezonu ukončila bezpečnostní opatření

11. 4. 2020 17:11
Radek Nečas.
Radek Nečas.

Zcela jiné loučení s kariérou, než si představoval, připravila basketbalistovi Radku Nečasovi současná koronavirová krize. Bezpečností opatření utnula předčasně rozehranou sezonu, po které se chtěl devětatřicetiletý pivot Pardubic s fanoušky rozloučit. Kvůli šíření nákazy ale nedostal k řádnému loučení na hřišti příležitost.

Rekordman v počtu odehraných ligových zápasů naposledy nastoupil 11. března proti Děčínu, kde už se hrálo bez diváků. Počet startů tak ve své 22. sezoně vytáhl na číslo 885 a další už nepřidá.

"Věděl jsem, že každý další zápas může být můj poslední. Protože u sportu člověk nikdy neví, může přijít zranění. Určitě jsem chtěl končit před diváky, ale člověk míní, ale život mění," řekl osminásobný český šampion Nečas České televizi.

Alespoň symbolickou rozlučku v úvodu nové sezony bývalý hráč Nymburka, Brna, Kunína a Prostějova neplánuje. "Tohle se nestane. Prostě mělo to být takhle. To, že nouzový stav ukončil veškeré soutěže, tak tím se uzavřela má basketbalová kariéra," dodal bývalý reprezentant smířeně.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Vostárek Josef

Další čtení

Fušeři, literární debut ředitele hobbymarketu, vstupují do Divadla na Zábradlí

Kultura
29. 4. 2025

Čtyři děti zabil řidič v USA, když projel budovou školní družiny, uvedla policie

Zahraničí
29. 4. 2025

Ve volbách v Kanadě podle médií zvítězili vládnoucí liberálové premiéra Carneyho

Zahraničí
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ