Nejbohatším sportovcem světa je Jordan. Výhru sebral golfistům

18. 12. 2017 10:08
Basketbalový fenomén Michael Jordan.
Basketbalový fenomén Michael Jordan.

Bývalý americký basketbalista Michael Jordan je podle ekonomického časopisu Forbes nejbohatším sportovcem historie. Šestinásobný vítěz NBA si do letoška vydělal 1,85 miliardy dolarů (40 miliard korun).

Za čtyřiapadesátiletým Jordanem se v žebříčku seřadila trojice golfistů v pořadí Tiger Woods (1,7 miliardy), loni zesnulý Arnold Palmer (1,4) a Jack Nicklaus (1,2). Na pátém místě je jako nejbohatší neamerický sportovec sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher z Německa.

Forbes bral při sestavování žebříčku v úvahu platy sportovců, bonusy a prize money, ale také smlouvy se sponzory, licenční ujednání či odměny za knihy, design golfových hřišť nebo vystoupení na veřejnosti.

Jeden z nejlepších basketbalistů historie Jordan má dlouholeté smlouvy s firmami Nike, Gatorade, Hanes či Upper Deck. Dolarového miliardáře z něj udělala koupě klubu NBA Charlotte Bobcats (nyní Hornets) v roce 2010.

Nejbohatší sportovci podle Forbesu (v miliardách dolarů):

1. Michael Jordan (USA/basketbal) 1,85, 2. Tiger Woods 1,7, 3. Arnold Palmer 1,4, 4. Jack Nicklaus (všichni USA/golf) 1,2, 5. Michael Schumacher (Něm./formule 1) 1,0, 6. Phil Mickelson (USA/golf) 0,815, 7. Kobe Bryant (USA/basketbal) a David Beckham (Brit./fotbal) oba 0,8, 9. Floyd Mayweather (USA/box) 0,785, 10. Shaquille O'Neal (USA/basketbal) 0,735.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AP/Charles Rex Arbogast

Další čtení

ilustrační foto

Neopatrní kurýři nechávají odemčená auta. V Praze jim o víkendu ukradli tři

Domácí
29. 12. 2025
ilustrační foto

Drsný kraj. Na Šumavě ráno klesly teploty k mínus dvaceti

Domácí
29. 12. 2025
ilustrační foto

Neřídíte bez dokladu? Příští rok propadne půl milionu řidičáků, jiné už propadly

Domácí
29. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV