Somálsko: vítěz soutěže v recitaci koránu<span> dostal samopal</span>

Zahraničí
17. 10. 2009 16:27
Somálští islamističtí bojovníci.
Somálští islamističtí bojovníci.

Somálští islamističtí bojovníci.Samopal AK-47, dva ruční granáty, protitankovou minu a osobní počítač. To jsou ceny, které v Somálsku dostal sedmnáctiletý vítěz soutěže v recitaci veršů z koránu, svaté knihy muslimů. Soutěž v jižním Somálsku uspořádaly islámské milice Šabáb.

Klání se zúčastnili hoši ve věku od deseti do pětadvaceti let a cena čekala i na druhého v pořadí - dvaadvacetiletý mladík dostal rovněž samopal i se zásobou střeliva.

ČTĚTE TAKÉ: Z Minnesoty klanovým vůdcem v Somálsku. Síla je potřeba
                        Američané zabili hlavu al-Kajdy v Somálsku

Somálsko se zmítá v ozbrojeném konfliktu už 18 let, přičemž se průběžně mění hlavní znepřátelené strany. Nyní proti sobě stojí islámské milice z několika skupin proti vládě prezidenta šajcha Sharifa Sheikha Ahmeda, kterou podporuje OSN. Radikální Šabáb, který je podle USA spojencem teroristické sítě al-Kajda, kontroluje většinu středního a jižního Somálska.

Mapa.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Vladimir Putin čelí americké odpovědi

Trump dal Putinovi ultimátum. Teď pošle Ukrajině zbraně, pak nastoupí cla

Zahraničí
14. 7. 2025
Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce novou premiérku. Má posílit ekonomiku a výrobu zbraní

Zahraničí
14. 7. 2025
Robert Fico

Fico poslal Fialu někam a pozval ho na Slovensko. Chce dál blokovat sankce

Zahraničí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ