Rozmary počasí
Bouře, která pustošila Evropu, si vyžádala pět mrtvých

10.02.2020 09:27 Aktualizováno 10.02. 13:59

Bouře, která se v neděli a v noci na pondělí prohnala západní Evropou, si v Německu vyžádala několik těžce zraněných. Ve Švédsku se převrátil člun s rybáři, jeden z nich zahynul, další se pohřešuje. I v pondělí musely být kvůli bouřlivému počasí na severozápadě Evropy zrušeny stovky letů či vlakových spojení. Bez elektřiny zůstávaly desítky tisíc domácností v Británii, Německu i ve Francii. Silný vítr působí problémy i v Česku.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Pištec (3 hlasy) 10.02.2020 14:19

  Víte, spousta lidí si dělá srandu z čučkařů, chci říct příslušníků...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 11.02.2020 07:55

  Čím větší pitomost prezident řekne,tím více hlupáků ji opakuje. 🐒

 • Franta Kocourek (1 hlas) 11.02.2020 05:17

  Od roku 1990 jsme stále více německou kolonií, píše Martin Koller. A...

 • Stanislav Soukup (1 hlas) 10.02.2020 12:50

  Tu a tam se vyskytne názor, že za tímto orkánem stojí padákový...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Od roku 1990 jsme stále více německou kolonií, píše Martin Koller. A teď budeme hasit průšvih Západu v Africe. Připravte si 600 milionů

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Šest set milionů korun si navíc připraví čeští daňoví poplatníci během následujících tří let na mise české armády v Africe. Hlavním cílem je Mali, kam naše armáda nastupovala před sedmi lety s tím, že do švestek bude zpátky. Analytik Martin Koller shrnuje, co naši vojáci momentálně v Africe provádějí a jaký to má smysl. „Až se budou naši frustrovaní vojáci vracet, poneseme svůj díl odpovědnosti na pokračující afroislámské migrační vlně. Naši páni v Berlíně a Bruselu nám to připomenou, až budou zase organizovat rozdělování afrického obohacení,“ dodává Martin Koller.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-roku-1990-jsme-stale-vice-nemeckou-kolonii-pise-Martin-Koller-A-ted-budeme-hasit-prusvih-Zapadu-v-Africe-Pripravte-si-600-milionu-613118
-------------------------------------------------- - -----------------------
Rozvrat. EU. Fašismus jak vyšitý! Koukejte na Německo. Zděšený pamětník mluví o zavírání lidí

30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Jak na dopis senátorů? Dopisem synátorů! Neotřelé názory klatovského živnostníka Pavla Havlíčka přinášíme v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Hovoří o levicové EU, kdy se bolševik přestěhoval z Východu na Západ. A páchá dobro, ať chcete, nebo ne. Teď spíše zelené než červené. Jak se změnila Evropa za poslední desetiletí? Je tu opět vláda dělnické třídy, jen trochu v jiném kabátě…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Rozvrat-EU-Fasismus-jak-vysity-Koukejte-na-Nemecko-Zdeseny-pametnik-mluvi-o-zavirani-lidi-613101
-------------------------------------------------- - ---------------------
Prodavačka napsala na síť, jak je těžké zaučit „cikánku“. Udal ji pan Hůle z Člověka v tísni a už je bez práce

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prodavacka-napsala-na-sit-jak-je-tezke-zaucit-cikanku-Udal-ji-pan-Hule-z-Cloveka-v-tisni-a-uz-je-bez-prace-613119
-------------------------------------------------- - ----------------------
UŽ JE (NEZISKOVÉ) ŠÍDLO Z PYTLE VENKU

Určitě jste před pár dny zaregistrovali „migrační” rozruch u Maďarských hranic, u srbského města Subotica. Tak zvaní uprchlíci si tu chtěli vynutit „cestu do Evropy”. Skrz Orbánovo Maďarsko. Media přinášela obvyklé záběry smutných dětských očiček, hnusného plotu, korunovaného žiletkovým drátem, reportéři hovořili s tichými, pokornými lidmi, co chtějí pracovat a zabezpečit tak svou rodinu…

Nicméně Maďaři zůstali neoblomní, povolali posily a přes hranice nepustili ani nohu. Po několika dnech vše skončilo, přijela srbská policie, naskládala migranty do autobusů a odvezla je do azylových center veš vnitrozemí. Až po sem nic nového. Takové „oťukávání”.

Ve válce, každý schopný velitel oťukává svého nepřítele tak zvaným bojovým průzkumem. Zkouší, jak bude reagovat, kde má slabé místo, kde by se dalo postoupit a tak. Podobně je tomu, zdá se, i na frontě migrační. Obojí ovšem vyžaduje řídící autoritu, schopné koordinační centrum, dobré spojení a patřičné prostředky.

Kdo to řídil v Subotici se právě provalilo. Švýcarský zdroj (zde) to uvedl natvrdo – neziskovky. Humanitární neziskovky v čele s Lékaři bez hranic. Mezi migranty na balkánské cestě rozšířili leták o „pochodu za svobodným překročením hranice”. A že sraz je v Subotici (poblíž severní hranice Srbska) ve čtvrtek 6. února v 20 hodin. Leták se podařilo zachytit maďarské televizi M1. Celá cesta byla dobře vyznačena a materiálně zajištěna.

Všichni měli chytré mobily s plánky a instrukcemi, dostatek peněz, oblečení a obuvi. Pracovníci neziskovek je rovněž instruovali, jak se mají chovat a co mají říkat. Že se mají vyvarovat jakéhokoli násilí a vandalismu, dělat ze sebe oběti, že mají cpát dopředu děti a požadovat „jen průchod do Evropy”. Zvláštní brífing se pak týkal novinářů, „kteří budou na hranicích početní”. Před těmi musí demonstrovat svou mírumilovnost, dobré úmysly a hlavě, hovořit o práci a zabezpečení trpících rodin.

Maďarské zdroje k akci uvádějí (zde) že akce byla organizována na sociálních médiích v uzavřených skupinách po dobu několika týdnů. Původně její organizátoři plánovali, že migranti odjedou na maďarskou hranici v pátek za úsvitu, ale poté, co srbské orgány jejich plán odhalily, začalo se dříve. Cílem rozruchu na Maďarské hranici bylo prý získat „dramatické” záběry „tvrdého a krutého” postoje Maďarska k žadatelům o azyl pro potřeby evropského a světového tisku.

Je až s podivem, jak se ti Lékaři bez hranic činí. Nejenže mají vlastní plavidla pro výlov „živého kontrabandu” u Libyjských břehů. Ale už nemohou skrývat, že ty své “výlovky” také aktivně podporují po celé cestě do cílových destinací Evropy. A k tomu jim zajišťují pozitivní PR a pokoušejí se manipulovat a formovat veřejné mínění v jejich prospěch.

A to se nám zřejmě podařilo spatřit jen špičku ledovce…

https://pravyprostor.cz/uz-je-neziskove-sidlo-z-pytle-venku/

CZEXIT

1 hlas

Víte, spousta lidí si dělá srandu z čučkařů, chci říct příslušníků Bezpečnostní informační služby. Považují je za úplné diletanty a naprosté blby, které vodí za nos kdejaký jouda. A oni přitom ze způsobu stavby čapího hnízda v Opatovicích nad Labem zjistili, že za vznikem orkánu Sabine stojí skupina ruských hackerů z Novgorodu. Prosím, nebuďme k čučkařům tak přísní.

3 hlasy

Čím větší pitomost prezident řekne,tím více hlupáků ji opakuje. 🐒

1 hlas

Tu a tam se vyskytne názor, že za tímto orkánem stojí padákový smrtihlav Miroslav Kalousek. A skutečně, tato nestvůra z TOP 0009 by toho schopna byla. Minimálně ve stadiu spolupachatelství.

1 hlas

Ten by to zatloukl, tak jako ty lidovecké vojenské padáky VTP-100, člena užšího vedení KDU-Čsl. bratra Andrlíka.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi