Čaputová je zárukou tolerance a slušnosti v politice, míní Tusk

Zahraničí
31. 3. 2019 19:01
Budoucí prezidentka Zuzana Čaputová.
Budoucí prezidentka Zuzana Čaputová.

Předseda Evropské rady Donald Tusk byl mezi evropskými politickými lídry, kteří blahopřáli zvolené slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Podle někdejšího liberálního polského premiéra je zárukou tolerance, slušnosti v politice a vlády práva.

"Gratuluji Zuzaně Čaputové ke zvolení slovenskou prezidentkou. V srdci Evropy byla silnou volbou za slušnost v politice, vládu práva a toleranci," napsal Tusk na twitteru.

Z jeho rodného Polska, kde v současnosti vládne konzervativní strana Právo a spravedlnost, se zatím žádné oficiální komentáře k výsledku voleb neozvaly. Ze sousedních zemí blahopřál vedle českých politiků Čaputové také ukrajinský prezident Petro Porošenko.

"Přeji vám mnoho úspěchů při službě Slovensku ve prospěch prosperity národa. Jsem přesvědčen o dalším posilování bilaterálních vztahů mezi našimi dvěma zeměmi," uvedl podle slovenských médií Porošenko, který se v dnešním prvním kole ukrajinských voleb uchází o znovuzvolení.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Šálek Václav

Další čtení

ilustrační foto

Trump omilostnil muže, který přes kryptoměny pral špinavé peníze

Zahraničí
23. 10. 2025
Dobové noviny zmiňující teroristickou organizaci IRA

Krvavá neděle po 50 letech před britským soudem. Vojáka osvobodil

Zahraničí
23. 10. 2025
ilustrační foto

Ukrajina možná dostane ruské peníze v Evropě. Jako půjčku na válku

Zahraničí
23. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ