Kontrola moci
Evropská komise se obává vývoje situace v Maďarsku

02.04.2020 10:49

Evropská komise se znepokojením sleduje vývoj v Maďarsku, kde vláda získala v rámci nouzového stavu časově neohraničenou možnost řídit zemi pomocí dekretů.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • cestmir beranek (5 hlasů) 02.04.2020 13:52

  To co nám bylo předkládáno, tím nebyla EU už ani v roce 2003. Prostě...

 • Honza Hloupý (4 hlasy) 02.04.2020 16:30

  Měla by si Jourová (za ANO) dát pozor na to, co říká, aby ji šéf...

 • S Vrba (3 hlasy) 02.04.2020 22:54

  Maďaři jasně EU řekli : "když neumíte pomoci, tak alespoň...

 • JAROSLAV DÁŇA (3 hlasy) 02.04.2020 18:04

  pryč z EU . Tady demokracie už zemřela

 • Vlastimil Machura (3 hlasy) 03.04.2020 08:42

  Takový požadavek pošlete do Poslanecké sněmovny na petiční výbor. Sem...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PAPOUŠKOVÁNÍ HLOUPOSTÍ FRANTOU KOCOURKEM. 🤡🦜

2 hlasy

Z BLOGU VOX POPULI: HYENISMUS ZA KORONAVIROVOU CLONOU

HYENISMUS ZA KORONAVIROVOU CLONOU

SLOVANKA

Nyní, v době, kdy se pozornost všech lidí soustředí na koronavirus, jen málokdo zaznamená jiné události. Včera mne velmi konsternoval další průběh událostí kolem odpuštění DPH pro nemocného Maxíka, o jehož velmi smutném příběhu jste již jistě slyšeli. Už v době, kdy ministryně financí poprvé prohlásila, že DPH nelze odpustit, se mi to jevilo být minimálně nelidské.

Rodičům Maxíka, ale i dalších, podobně postižených dětí, nezbylo než doufat, že tato interpelace ve věci odpuštění DPH – tentokrát na ministra zdravotnictví – bude úspěšnější, ale – bohužel – odpověď ministra Vojtěcha, člena nechvalně známého Aspen institutu, mne ani příliš nepřekvapila, cituji:

“Harmonizovaná směrnice o DPH platná pro celou EU neumožňuje (v tomto případě) aplikovat osvobození od DPH. Současně nejsou splněny podmínky pro individuální případ prominutí daně.“

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-hyenismus-za-koronavirovou-clonou/

CZEXIT

0 hlasů

Maďaři jasně EU řekli : "když neumíte pomoci, tak alespoň nepřekážejte". Pochopili, že nejúčinnější pomoc "je na konci vlastní ruky".
Doufám, že to pochopila i naše vláda.

3 hlasy

V paní Jourové máme cennou osobnost, hlídající demokratické hodnoty.
Nenávistné pošklebování mentálů, požadujících tu svoji diktaturu proletariátu, je toho dobrým dokladem.

2 hlasy

Kdyby měli Maďaři čekat,co jim EU schválí,byli by už pod drnem.V Itálii doslova hořelo,a EU ještě spala.

2 hlasy

pryč z EU . Tady demokracie už zemřela

3 hlasy

Táhni.

2 hlasy

NA BUDAPÉÉÉŠŤ!

Z Německa, které už třikrát za sto let rozvrátilo celou Evropu a zničilo demokracii, kde jen to šlo, a kde v současné době politické bojůvky nikoli nepodobné těm Adolfovým už zase zcela běžně útočí na nepohodlné politické protivníky, zní, že Maďarsko prý už nepatří do Evropy. Proč? Protože demokraticky zvolený maďarský parlament během koronavirové pandemie odhlasoval demokratické maďarské vládě Viktora Orbána zvláštní kompetence pro krizové období. To nevymyslíš!

A zní to nejen z Německa. Předhánějí a vyznamenávají se i naši politici. Kupříkladu předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Říká:

„Maďarská demokracie chřadne už roky a dnešní rozhodnutí tamního parlamentu je pro nás všechny varováním a připomínkou toho, co může nastat, když v parlamentu získá příliš velkou moc jedná strana. Postupné ochočení veřejnoprávních médií, zkrocení justice, útoky na neziskové organizace i nepohodlné novináře a nakonec situace, kdy parlament předá svoji moc vládě na neurčito. Maďarskou cestou se nesmíme vydat!“

To je věru zajímavé tvrzení. Pojďme si ho trochu rozebrat. Maďarská demokracie prý chřadne. Opravdu? Nekonají se tam snad volby? Konají. Jsou ty volby demokratické? Jsou. Platí jejich výsledky? Platí. Kdo tam vládne? Aha, tady zřejmě je ten problém. To, v čem se Maďarsko od mnohých zemí EU liší, je to, že tam skutečně vládne ten, kdo volby vyhrál, a ne kašpárci poklonkující nikým nevoleným aktivistům z darmožroutských neziskovek, obvykle vydržovaným z korporátních peněz a sosajícím ze státních cecíků. Ano, darmožroutské neziskovky, to je to, co se Pekarové Adamové líbí. Ale s tím ať jde klidně do háje.

Co tam máme dál? Ochočení veřejnoprávních médií. Hm, tak to je také věru vypečené tvrzení. Zvláště pak, když zní z úst političky země, kde si povinným výpalným financujeme veřejnoprávní média, jež jsou za peníze všech hlásnou troubou jedné názorové party. Ano, přesně té, ke které patří i Pekarová Adamová. Je docela přirozené, že právě taková média se Markétě líbí. Mějme pochopení.

Útoky na nepohodlné novináře jsou také kouzelné. Pekarová Adamová jimi zřejmě myslí tu partičku zdejších presstitutů, kteří obvykle v cizích službách, v cizím žoldu a za cizí zájmy plivou na vlastní zemi.

Zkrocená justice! To zní také impozantně. Zvláště pak v zemi, kde justice a orgány činné v trestním řízení jsou tak nezávislé, že jsou nezávislé i na zdejších zákonech, nemluvě o zdravém rozumu. Přičemž jejich oblíbenou disciplínou je pinkání si se starosty, zastupiteli i dalšími funkcionáři sem tam, nahoru a dolů, od soudu k soudu, léta a léta, čehož jediným výsledkem je, že ochota kamkoli kandidovat klesá a klesá, neboť komu by se taky chtělo trávit život ve funkci s obavou, že ať uděláš, co uděláš, stále jsi jednou nohou v blázinci a druhou v kriminále. Takhle to dopadá, když se větším nebezpečím, než je sama korupce, stane boj proti ní.

Na neurčito? Markéto, každá krize jednoho dne skončí. I ta koronavirová.

Takže tak. Na Bělehrááád! Eh, čo to tárám. Na Budapéééšť!

https://pravyprostor.cz/na-budapeeest/

CZEXIT

2 hlasy

Boha jeho rusaku zmatenej.
Volby se konaji i v totalite.
Jo krize jednou skonci, ta v egypte trvala 30 let.

Co jinyho cekat od komousskyho rusaka nez schvalovani budovani totality, vsak ta jde velmi snadno ovlivnit, tak jako rusaci ovlivnuji assada v sirii.

0 hlasů

"Brusel bude podle Jourové hrát klíčovou roli při obnově ekonomik zasažených koronavirovou krizí"

tak ted jsme opravdu v pr*deli....

3 hlasy

To máte pravdu,protože nemáme euro. 😔

2 hlasy

To bychom byli i s ním.Evropa nebude spěchat s pomocí okamžitě k východu.

0 hlasů

"Ani koronavirová krize nemůže omezit kontrolní roli národních parlamentů a médií, řekla místopředsedkyně EK Věra Jourová"
-.-.-
Jourová povídá, že LID Maďarska, 70 % členů parlamentu-zástupců lidu, členové vlády Maďarska z pověření 70% vličů, se mají PODŘÍDIT PŘÍKAZUM jedné ženy-Jourové, která ani není Maďarka
Smrt udušením je bolestivá. Podle mne je Jourová sociopatka, která se nezastaví ani před umírajícími a před mrtvolami
Není sama

3 hlasy

Měla by si Jourová (za ANO) dát pozor na to, co říká, aby ji šéf nevyměnil. Nějak ty její kecy totiž kolidují s Burešovo-Metnarovým pokusem zavést Burešovo vládnutí pomocí dekretů.

4 hlasy

Skvělý soulad textu s nickem. Gratulujeme.

2 hlasy

doctorX doctorY 02.04.2020 11:08
Pozaduji referendum o vystoupenu z EU!!! czEXIT
-.-.-.-
O vstupu do EU bylo referendum Většina občanů ČR si vstup do EU přála ,
Dáme li si do vyhledavače slovo FAUST, poznáme, že smlouva s ĎÁBLEM se nedá vypovědět

3 hlasy

EU uz neni to co nam bylo predkladano v 2003. Ted by bylo hlasovani opacne. Bolsevici z EU se nam pekne vybarvili.

2 hlasy

To co nám bylo předkládáno, tím nebyla EU už ani v roce 2003. Prostě ti co hlasovali pro vstup naletěli na kecy různých eurohujerů. Jak by to dopadlo dnes je otázkou, ale asi by těch proti bylo podstatně víc. Ovšem v referendu hlasovalo jen něco málo přes polovinu oprávněných voličů. Z nich cca 3/4 hlasovali pro. Dnes je dost pravděpodobné, že by hlasovali i mnozí, kteří to tenkrát "hodili za hlavu", ta naštvanost na EU se zvýšila a nejen u nás. Navíc příklad GB ukazuje, "že to jde"

5 hlasů

Pozaduji referendum o vystoupenu z EU!!! czEXIT

3 hlasy

Takový požadavek pošlete do Poslanecké sněmovny na petiční výbor. Sem je to zbytečné psát. 😛

3 hlasy

Já myslím,že tam taky.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi