Podle britského ministerstva zdravotnictví má více než osm milionů lidí v Británii vážný problém s pitím alkoholu.
Zarážející výsledky přinesla včera zveřejněná statistika zaměřená na konzumaci alkoholu v Británii. Vláda se rozhodla bojovat s takzvanou „kulturou chlastu“. Podle zprávy britského ministerstva zahraničí je spojená s pitím na různých večírcích, kde se během krátké doby vypije obrovské množství alkoholu.
Ministr vnitra Vernon Croaker řekl listu The Telegraph, že zatímco dnes je preferován dobrovolný přístup, pro příště se uvažuje o zákazu takzvaných „šťastných hodinek“ a reklamy na alkoholické nápoje.
Podle průzkumu ministerstva zdravotnictví si sedm z deseti lidí myslí, že reklama ovlivňuje množství alkoholu, který lidé vypijí. Na druhou stranu se ale jen jeden člověk z deseti domnívá, že reklamy ovlivní, kolik alkoholu vypije on sám.
Lidé prý nevědí, že pijí moc. Podle průzkumu vypijí až dvakrát víc, než si myslí. Včera publikovaná strategie na potírání alkoholismu se zaměří na levné pivo a víno ze supermarketů. Ministři dávají nízké ceny do spojení s nárůstem kriminality a nepořádku v centrech měst.
Statistiky ministerstva zdravotnictví uvádějí, že problém s alkoholem má 8,2 milionu lidí. Přes sedm milionů jsou pak „hazardní a škodliví“ konzumenti. „Hazardní“ konzument pije přes rozumnou mez, ale neublíží sobě ani ostatním. „Škodlivý“ konzument pije přes rozumnou mez a může ublížit sobě i ostatním. Navíc si mnozí lidé z této skupiny neuvědomují následky svého jednání.
Podle Královského celního a finančního úřadu (HMRC) si průměrný Brit koupí 11,
Foto: TÝDEN