
Podle náměstka ministra vnitra Soláta Mortazavího byla kancelář fronty zavřena. Stalo se to před výroční schůzí, která se měla konat 11. března.
Strana vydala na jedné z opozičních webových stránek prohlášení, v němž uvádí, že cílem kroku bylo zabránit plánovanému setkání. "Je to ilegální čin a zjevný příklad odpírání základních práv občanům," stojí v textu.
PSALI JSME: Volby v Iráku: nezahalené kandidátky a nákup hlasů
Po osudových volbách Iráčané napětím ani nedýchají
Íránská opozice vyšla po červnových volbách do ulic a stále trvá na tom, že výsledek voleb, v nichž Ahmadínežád získal dvě třetiny hlasů, je podvod. Fronta v červenci volby označila za státní převrat, který poškodil legitimnost islámského vedení země.

Policie upozornila, že zatkne každého, kdo se od úterka do neděle pokusí zorganizovat nový protest. Při loňských demonstracích bylo zatčeno několik set lidí, z nichž většina sice byla propuštěna, ale asi 200 bylo obžalováno. Nad více než 80 z nich už byly vyneseny rozsudky, z nichž ty nejtvrdší jsou 15 let vězení. Spolu se zatčenými demonstranty bylo souzeno i několik lidí zatčených už dříve. Dva z nich dostali tresty smrti, které také byly vykonány.
Foto: Profimedia, ČTK/AP