Čeští pacienti mají novou naději v boji s cukrovkou. Rozšiřuje se totiž počet center, které poskytují léčbu metodou mesodiencefalické modulace, která dokáže bojovat s komplikacemi spojené s diabetem. Podle klinických studií je navíc metoda bez vedlejších účinků a lze jí kombinovat i s dalšími druhy léčení.
V Česku je registrováno téměř 800 tisíc léčených diabetiků, z toho 300 tisíc pacientů trpí nejčastější komplikací - diabetickou polyneuropatií. Ta se projevuje pálením, pocitem těžkých nohou, přecitlivělostí, problémy se spánkem, křečemi či slabostí dolních končetin. Při spojení s dalšími častými komplikacemi diabetu vede až k amputacím.
"Tento stav navíc časem postihne všechny diabetiky, což je alarmující fakt především pro dnešní populaci, kdy se nemoc objevuje již u třicátníků," upozorňuje diabetolog Milan Kvapil, který prováděl v Motolské nemocnici k této metodě klinické zkoušky. Z jeho závěrů navíc vyplývá, že léčba je účinná a její výsledky se projevují dlouhodobě.
V současné době jsou diabetikům v České republice k dispozici čtyři MDM Centra v Plzni, Příbrami, Mariánských Lázních a nově v Praze. Přístroj lze také po dohodě s lékařem zapůjčit na požadovanou dobu do lékařského zařízení či ambulance v rámci celého Česka.
Mesodiencefalická modulace: |
Mesodiencefalická modulace je metoda fyzikální léčby, která upravuje a harmonizuje poruchy způsobené funkčními i orgánovými chorobami či traumaty. Jde o neinvazivní elektrofyziologickou stimulaci centrálního nervového systému. Metoda MDM je schválená a povolená v medicínské praxi pro léčbu diabetické polyneuropatie a normalizace funkce organismu na území Evropské unie a Ruské federace, v ČR ji chválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR. |