Inspektoři varují: Nebezpečný kočárek a lak na nehty

Zdraví
10. 9. 2010 08:00
Pozor na tento kočárek, může dítě ohrozit.
Pozor na tento kočárek, může dítě ohrozit.

Inspektoři objevili na českém trhu nebezpečný dětský kočárek, dítě by se v něm mohlo zranit. Ministerstvo zdravotnictví zároveň upozorňuje na nebezpečný lak na nehty, který obsahuje toxickou složku.

Inspektoři zakázali prodej polského kočárku Implast Bolder 4, který vyrábí firma P.P.H. IMPLAST. "Vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky," uvedl Vozáb. U lůžkového provedení kočárku odborníci zjistili, že při nárazu bylo lůžko uvolněno z konstrukce kočárku. V případě sportovní varianty se sedačka posunula více, než povolují normy. 

Podrobnosti o rizikovém výrobku spotřebitelé najdou na internetových stránkách České obchodní inspekce.

Nebezpečná krása

Ministerstvo zdravotnictví zase varuje před používáním laku na nehty OPOOLA, odstín 6, který obsahuje toxický bis(2-ethylhexyl)ftalát.

Prodejci musí nebezpečný výrobek okamžitě stáhnout z trhu a na vlastní náklady zákazníkům umožnit, aby lak vrátili. Hlavní hygienik Michael Vít informoval, že při použití výrobku může škodlivá látka při eventuálním kontaktu s kůží přestupovat do organismu, kde představuje riziko pro reprodukci. Nepříznivě může ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Další čtení

ilustrační foto

Pravda o italské kuchyni v UNESCO. Profesor boří mýty a dostává výhrůžky

Zdraví
22. 12. 2025

Jak si užít Vánoce a Silvestra bez zažívacích potíží

Zdraví
23. 12. 2025
ilustrační foto

Miminko bylo rok na umělém srdci. V Motole mu zdárně transplantovali nové

Zdraví
17. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV