Studie z ostrovů
Zákaz kouření a daně mohou za soumrak tisíců hospod

10.12.2014 07:39

Daně a zákaz kouření jsou údajně hlavním důvodem "soumraku britských hospod". Vyplývá to ze zveřejněné studie, podle níž bylo od roku 2006 uzavřeno zhruba 10 tisíc hospod.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Petr Dvořák (4 hlasy) 10.12.2014 10:08

    Ano to se mohli zeptat hospodských předem ... Nic méně, alespoň...

  • Martin Macháček (3 hlasy) 10.12.2014 12:33

    Zaměstnanci. Podnikatelé se napakují a zmizí nebo zkrachují, nic...

  • Honza Hloupý (3 hlasy) 10.12.2014 09:30

    Výsledek studie se opravdu nedá označit za překvapující. Nicméně i...

  • Marek Hradil (2 hlasy) 10.12.2014 13:11

    Například Agrofert odvedl za poslední 4 roky asi 2,5 miliard na...

  • Martin Macháček (2 hlasy) 10.12.2014 12:36

    Soumrak je pro všechny, nejenom pro hospody. Málo lidí má na to, aby...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Kdyby kuřácké restaurace měly zdravotním pojišťovnám přispívat na léčbu rakoviny a dalších nemocí z pasivního kouření, tak by zkrachovaly všechny.

0 hlasů

Tady se daně neplatí. A je známá věc, že servírky a číšníci pracují zásadně za minimální mzdu a zbytek výplaty mají z "dýšek", nebo pracují rovnou na černo.

1 hlas

Osobně znám ve svém okolí dvě hospody které musely zavřít když obecní vyhláška zakázala výherní automaty.
O práci tedy přišly tři servírky v jedné a ve druhé dvě. Tak si k tomu přidejme zákaz kouření a lidi přestanou chodit i do těch ostatních.
Řeči o tom že hosté budou chodit kouřit ven, nejsou dlouhodobě pravda. Konečně by se mě udělat průzkum v Irsku, odkud nám ukazovala média jak Irové stojí před hospodou a kouří. Stejné záběry z Itálie. Tak s odstupem těch několika let by mě zajímalo jak je to tam teď.
Nechápu jak stát může kecat podnikateli do toho jak a co ve své restauraci může mít. Kdyby byla nekuřácká hospoda takový kšeft, jak se nám občas v televizi snaží namluvit, byla by potom na každém rohu jedna. Prostě to nenese tak je jich málo. Příště nebudeme smět jíst v restauraci bůček, dále nám zakáží sladit kávu, pak kávu docela jelikož je to droga a škodí to srdci. Co dál?

1 hlas


Když pár servírek přijde o práci, je to menší zlo než rodiny rozvrácené a připravené o mejetek kvůli gamblerství. Ti provozovatelé automatů by měli být vděční, že nebyli hnáni k odpovědnosti.

Stejně tak je menší zlo když zkrachují hospody, než když tam všichni dýchají ten sajrajt, ze kterého mají za pár let infarkty, rakovinu, astma a další nemoci. Podnikatel si sice vydělá, ale následky pak platíme všichni. Léčení nemocí z kouření způsobuje i to, že na jiné nemocné už nezbydou peníze. Je dobře, že to zakazuje.

0 hlasů

Kouření - soumrak všech zas.raných kuřáků.

0 hlasů

Ale jak je to všechno možné, když GB je nám dávána stále za příklad demokratické kapitalistické společnosti? A oni si dovolí zakázat kouření. Jak nedemokratické! Je zajímavé, že presstituy zajímají hlavně hoteliéři a vlekaři. tak zanikly hospody a co jako? Chybí snad někomu?

0 hlasů

Soumrak je pro všechny, nejenom pro hospody. Málo lidí má na to, aby si mohli občas zajít s rodinou na oběd. Pro lidi je to moc drahé a podnikatelé si málo vydělají, takže je to nevýhodné pro obě strany. Proto hospody krachují. Kouření v tom hraje jen menší roli.

2 hlasy

Daně asi tolik nevadí,vždyť je podnikatelé stejně neplatí. Vice vadí nekouření.

1 hlas

Například Agrofert odvedl za poslední 4 roky asi 2,5 miliard na daních, ale dostal 3,9 miliardy na dotacích + "vybojoval" za 14 miliard státních zakázek. Ať mi stát tedy pošle 1 milon ročně a já klidně budu platit 650 tisíc na daních. Takhle to totiž dělají ti "solidní" firmy.

2 hlasy

No vidíte soudruhu, konečně chápete, jak fungují podvody v kapitalistické společnosti. Všechno je jeden velký podvod.

0 hlasů

Já mluvím o naší společnosti a ta má ke kapitalismu opravdu daleko. Nebo jste ještě nepostřehl, že naše životy řídí všemocní úředníci?

0 hlasů

Soudruhu Hradile, postřehl jsem, že naše úředníky řídí gaunerští politici, korupčníci, mafiáni, lobisté, zloději, vexláci a lumpové všeho druhu. Za socialismu to nešlo, protože gauneři seděli v kriminálu, za kapitalismu to jde.

1 hlas

Malá otázečka: když neplatí daně podnikatelé, tak kdo tedy? I přes kvílení neBureše o daňových nevýběrech se stále stovky miliard na daních vyberou, takže někdo ty daně holt platit musí. Tak kdo?

1 hlas

Všichni. DPH platí i bezdomovci a spotřební daň alkoholici, kuřáci i motoristi. Daň z příjmu je v podstatě nepodstatná a kdyby se zrušila spolu s tím nesmyslným dotačním systémem, zmizí korupce a peněz přibude. Na dani z příjmu je postavena ekonomika USA, tam ale zase není DPH, jenom u nás musí být nesmyslně daň na fšechno :)

2 hlasy

Nejdříve si musíme ujasnit, co rozumíme pod pojmem "daně". Podle mne to jsou ty vybrané peníze, které zvyšují množství peněz, které má stát k dispozici. Potom neplatí žádné daně lidé placení z rozpočtu (úředníci, vojáci, policie, hasiči, učitelé, zaměstnanci státních podniků ...). To, že jim stát dá např. 30.000,- a pak jim formou přímých i nepřímých daní a různých poplatků zase nejméně 15.000,- sebere, je jenom mlžení. Daně ve smyslu shorauvedené definice platí jen a pouze skutečně soukromý sektor.

2 hlasy

Jistě, souhlasím. Ovšem i v posledně uvedeném jsou velké vyjímky, jak jsem uvedl příklad výše. Musíme si uvědomit, že žijeme v socialismu z jeho neodmyslitelnou všudypřítomnou korupcí a přerozdělováním. Jestliže soukromá firma přijme od státu xxx dotací a zaplatí xx na daních, pak sice daně platí, ale do rozpočtu nepřispěje ničím.

1 hlas

Pro p. Macháčka.
Asi máte guláš v pojmech socialismus, kapitalismus. Takový kapitalismus, jak ho popisujete vy, tedy bez jakýchkoliv sociálních jistot, je v současné době v např. Číně.

1 hlas

Vy asi nejste z ČR. Tady je kapitalismus z konce 19. stol.

1 hlas

Máte pravdu. "Soukromé" firmy, přicucnuté na státní rozpočet, jsem pro přehlednost neuváděl, byť jsou to svojí podstatou státní podniky a jejich "přínos" je mnohdy horší než u skutečných státních podniků.

1 hlas

Zaměstnanci. Podnikatelé se napakují a zmizí nebo zkrachují, nic nemají, nikdo jim nemá co vzít.

3 hlasy

Aha Macháčku, když pominu státní podniky který dotujeme z daní (pošta, dráhy) tak kdo tedy většinu těch zaměstnanců zaměstnává?

2 hlasy

Výsledek studie se opravdu nedá označit za překvapující. Nicméně i likvidace celých odvětví živností neodradí sociální inženýry od páchání dobra.

3 hlasy

Ano to se mohli zeptat hospodských předem ...
Nic méně, alespoň nějaká zmíňka, doposud právě Anglii používali jako příklad, že se restrikce anglických hospod tržeb nedotkly a že kecat lidem do jejich podnikání a říkat jim co je pro ně dobré je vlastně prospěšné.

BTW: zachytil jsem zajímavou myšlenku, vlastně citát z knihy


..."Vážně jste si myslel, že ty zákony píšeme proto, aby se dodržovaly?" ušklíbl se. "Vždyť my chceme, aby se porušovaly. Pokud vám to ještě nedošlo, tak tady proti sobě nemáte partu nějakých skautíků. Doba vznešených idejí dávno minula. Nám jde o moc a myslíme to smrtelně vážně.
Vy podnikavci jste to neváleli špatně, ale teprve my celou hru doopravdy prokoukli, a vy byste se s tím měli smířit. Nevinným totiž nelze vládnout. Stát má jednu jedinou pravomoc - zatočit s tím, kdo překročí zákon. Jenže když není dost pachatelů, musí si nějaké obstarat. A tak začne stavět mimo zákon kde co, až už není možné normálně žít, aniž by se člověk proti něčemu neprovinil. Národ poctivců není nikomu k užitku. Z takového nic nekouká. Stačí ale schválit pár zákonů, které nelze ani dodržovat, ani vymáhat, ani objektivně vykládat, a rázem máte národ provinilců. A těm už vládnout lze.
Taková jsou tedy pravidla, taková je hra, a jakmile ji pochopíte, bude s vámi domluva."

z diskuse pod článkem
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014120701

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov