DayZ míří na Nintendo Switch 2. Vyjde v balíčku s rozšířením Frostline

Věda a technika
15. 6. 2026 10:00

České studio Bohemia Interactive rozšíří survival hru DayZ na další platformu. Populární titul se vůbec poprvé objeví na konzoli od Nintenda a ještě během letošního roku dorazí na Nintendo Switch 2.

Hra bude dostupná v balíčku DayZ Cool Edition Bundle. Ten bude obsahovat základní verzi DayZ společně s rozšířením Frostline, které přidává zasněženou oblast Sakhal s náročnými klimatickými podmínkami a dalšími překážkami pro přežití.

Verze pro Nintendo Switch 2 využije také některé specifické možnosti konzole. Vývojáři potvrdili podporu gyroskopického míření a ovládání pomocí pohybových funkcí ovladačů Joy-Con. Tyto prvky by měly usnadnit zaměřování a nabídnout odlišný způsob ovládání oproti ostatním konzolovým verzím.

Bohemia Interactive zároveň pokračuje v rozšiřování hry na stávajících platformách. Ještě letos má vyjít velké DLC Badlands, které hráče zavede do vyprahlé provincie Nasdara. Nové prostředí nabídne odlišné podmínky pro přežití, než na jaké jsou hráči z předchozích map zvyklí.

Badlands je zatím potvrzené pouze pro PC, PlayStation a Xbox. Zda se rozšíření později objeví také na Nintendo Switch 2, studio prozatím neoznámilo. Přesné datum vydání balíčku DayZ Cool Edition Bundle rovněž zatím neznáme.

Autor: Lukáš Tauc - GrunexBohemia Interactive

Další čtení

Předobjednávky GTA 6 odstartují 25. června. Rockstar ukázal také oficiální obal

Věda a technika
18. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vědci šokováni: Mor se šířil mezi lovci a sběrači mnohem dříve, než se myslelo

Věda a technika
18. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vědecký průlom v boji proti AIDS: Injekce s téměř stoprocentní účinností mění pravidla hry

Věda a technika
18. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ