Majitelé nejnovější limuzíny z Ingolstadtu se dočkají internetu na palubě. Audi A8 však nabídne ještě mnohem víc. V příštím roce totiž hodlá přijít jako první automobilka na světě s navigací využívající družicové snímky.
Kdo by si nepřál místo schématu ulic sledovat na navigaci skutečný svět? To vedlo Audi ke spolupráci se společností Google a její první výsledky hodlá prezentovat v nové generaci modelu A8. Přibližně od poloviny roku bude jeho řidičům k dispozici služba Google Earth. Tehdy totiž do Audi přibude modernizovaný systém MMI navigation plus s integrovaným modemem UMTS, který umožní rychlejší přenos dat a simultánní přenos zvuku a obrazu.
ČTĚTE TAKÉ: Milý spolujezdec od Audi? Nebo noční můra
Na displeji o úhlopříčce dvacet centimetrů bude možné sledovat trojrozměrné snímky prostředí, ať už pořízené z družice nebo ze vzduchu. K dispozici má být rovněž rozsáhlá databáze fotografií a informací o zajímavých místech. Připojení k internetu přitom bude vcelku snadné. Buď zasunete SIM kartu do navigace, anebo připojíte svůj mobilní telefon prostřednictvím rozhraní Bluetooth.
ČTĚTE TAKÉ: Nové Audi A8 se do revoluce nepouští
Internet však bude v nové A8 možné využívat už dříve. Od příchodu na trh bude příplatkový systém MMI navigation plus obsahovat modem GPRS/EDGE. A Google poskytne řidičům Audi své internetové služby. Prostřednictvím jeho vyhledávače bude možné on-line objevovat restaurace v okolí, anebo zajímavá turistická místa. Řidiči si navíc budou moci trasu plánovat doma a z auta ji posléze pouze vyvolat.
Foto: Audi