Bomby straší Volkswagen, hrozí evakuace obyvatel

8. 7. 2016 14:52
V továrně VW ve Wolfsburgu pátrají pyrotechnici po nevybuchlých bombách (ilustrační foto).
V továrně VW ve Wolfsburgu pátrají pyrotechnici po nevybuchlých bombách (ilustrační foto).

Pozemky německého automobilového koncernu Volkswagen ve Wolfsburgu prohledávají pyrotechnici poté, co zde stavební dělníci minulý měsíc našli kusy kovu, které by mohly signalizovat přítomnost nevybuchlých bomb z druhé světové války. Informuje o tom agentura Reuters. Volkswagen má ve Wolfsburgu své centrum, jeho wolfsburgská továrna zaměstnává kolem 60 tisíc lidí.

Podle mluvčí městské správy byly kusy kovů nalezeny na čtyřech místech rozsáhlého závodu Volkswagenu. Mluvčí rovněž uvedla, že pokud pyrotechnici bomby najdou, úřady v neděli kvůli jejich zneškodňování evakuují zhruba 700 obyvatel žijících v blízkosti závodu.

Podle mluvčího Volkswagenu nebude mít tato záležitost žádný dopad na výrobu. Závod totiž v současnosti prochází letní odstávkou provozu, nedělní směny v něm navíc nejsou obvyklé. V loňském roce továrna, která zabírá třikrát větší plochu než Monako, vyrobila 815 tisíc vozů, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Americké síly se zaměří na vymáhání sankcí proti Venezuele

Zahraničí
25. 12. 2025

V Brně příští rok otevřou multifunkční halu, kulturní událostí bude Janáček Brno

Domácí
25. 12. 2025

Pohádková Arabela zaujala všechny generace, uspěla i v zahraničí

Domácí
25. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV