Potíže Volkswagenu. Kvůli pásům svolá ke kontrole 400 tisíc aut

11. 5. 2018 19:13
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Německá automobilka Volkswagen svolá po celém světě ke kontrole 411 tisíc aut kvůli problémům se zadními bezpečnostními pásy. Kontrola se týká 220 tisíc modelů Polo a 191 tisíc modelů Ibiza a Arona španělské divize Seat, uvedla automobilka.

Důvodem svolání je možná technická závada u zadního levého pásu, který se může ve výjimečných situacích uvolnit. Stát se to může například při rychlém přejezdu z jednoho jízdního pruhu do druhého, pokud je ve voze pět cestujících.

Firma se proto rozhodla, že zámek bezpečnostního pásu upraví. Kontrola i úprava zámku budou pro dané modely bezplatné.

Seat v samostatném prohlášení poradil zákazníkům, aby nepoužívali prostřední sedadlo u modelů, kterých se kontrola týká, dokud nebude jejich vůz překontrolován.

Autor: ČTK , ReutersFoto: , ČTK/Švancara Petr

Další čtení

Alena Schillerová a Karel Havlíček - vyjednavači ANO

ANO, SPD a Motoristé vyjednávají o programu vlády. Detaily neprozradili

Domácí
20. 10. 2025
Kateřina Konečná oznamuje volební propadák Stačilo! V pozadí předseda strany Daniel Sterzik alias Vidlák

Po debaklu dala europoslankyně Konečná k dispozici post nejvyšší soudružky v KSČM

Domácí
20. 10. 2025
Gymnázium Bystřice pod Pernštejnem

Na Žďársku zemřel chlapec po pádu z okna školy. Případ vyšetřuje policie

Domácí
20. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ