Značka Alfa Romeo odložila svůj návrat na americký trh

25. 9. 2013 09:00
Model, se kterým plánovala Alfa Romeo vkročit na americký trh.
Model, se kterým plánovala Alfa Romeo vkročit na americký trh.

Italský výrobce automobilů Fiat odložil návrat své luxusní sportovní značky Alfa Romeo na americký trh na jaro příštího roku. Doposud plánoval zahájení prodeje vozu Alfa Romeo 4C ve Spojených státech již v letošním roce.

Fiat zastavil vývoz automobilů Alfa Romeo do USA v roce 1995. Původně chtěl tuto značku vrátit na americký trh již v roce 2008, obnovení prodeje ale z různých důvodů několikrát odložil.

Fiat loni získal většinový podíl v americkém partnerovi Chrysler, který se nyní po 15 letech vrací na burzu. Chrysler požádal o uskutečnění primární nabídky akcií. K tomuto kroku automobilku přiměl minoritní akcionář, penzijní fond odborového svazu UAW. Primární nabídka však zpomalí snahu Fiatu o získání plné kontroly nad Chryslerem.

Autor: ČTK Foto: Alfa Romeo

Další čtení

Ubisoft chystá návrat velkých sérií i nové značky. Insider prozradil plány na příští dva roky

Věda a technika
3. 9. 2025

PS Plus přidává tři nové hry. Hráči si zahrají Stardew Valley, Viewfinder i Psychonauts 2

Věda a technika
2. 9. 2025

Rozbouřená Vltava zaplavila v září 1890 téměř třetinu Prahy

Domácí
4. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ