Historické <span>americké vozy a motocykly</span> míří na letiště

26. 4. 2010 12:50
Staré vozy na letišti.
Staré vozy na letišti.

Staré vozy na letišti.Majitelé starých amerických vozů a motocyklů se setkají v květnu na královéhradeckém letišti. Pro účastníky setkání American Wheels 2010 organizátoři připravují například jízdu zručnosti, závod ve sprintu na 1/8 míle či soutěž o nejlepší zvuk motoru.

Některé unikátní vozy uvidí návštěvníci o víkendu 22. až 23. května takřka ve stavu, v němž je jejich nynější vlastníci původně objevili, a majitelé nechají zájemce nahlédnout pod kapotu. Pořadatelé slibují, že se na hradeckém letišti představí několik mimořádných vozů, například Chevrolet Bel Air Impala z roku 1958, bude tu i moderní replika klasického amerického závodního auta Cobra.

Areál Festivalparku na královéhradeckém letišti nabídne v letošní sezoně několik akcí, například na 10. až 12. září pořadatelé chystají setkání nákladních automobilů pod názvem Truckfest. Více informací o květnové akci je možné najít na http://www.americanwheels.cz/.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Policii je ode dneška nutné volat až k nehodám se škodou nad 200.000 korun

Domácí
1. 7. 2025

Farmáři musí ode dneška dodržovat nová protierozní pravidla, chybí metodika

Domácí
1. 7. 2025

Festival Rožnovské slavnosti připomene sté výročí Valašského muzea v přírodě

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ