Nejdražší ulice v Česku dostala punc, prodejnu vozů Rolls-Royce

7. 4. 2016 13:41
Českou premiéru má za sebou nový model Dawn.
Českou premiéru má za sebou nový model Dawn.

Britský výrobce luxusních aut Rolls-Royce otevřel v pražské Pařížské ulici, která je považována za nejdražší ulici v Česku, své první autorizované dealerství v české kotlině. Je umístěno v lobby hotelu Intercontinental. Celkem má RR v kontinentální Evropě 17 dealerů. CarTec je 132. dealerství značky ve světě. Bude zajišťovat i servis, který mají na starosti speciálně vyškolení mechanici.

Prodej vozů značky na českém trhu zajišťuje jeden z dealerů mateřské skupiny BMW, společnost CarTec. Loni se v Česku prodalo 13 vozů britské značky, což představuje meziroční nárůst o 117 procent. Letos majitel českého zastoupení a CarTeku Karel Kadlec čeká dvojciferný prodej. "Jednociferné číslo by bylo neúspěchem," řekl.

Luxusní interiér je u značky samozřejmostí.Rolls-Royce Motor Cars vznikl před 112 lety a od roku 1998 patří do skupiny BMW. Konkurenční Bentley ze skupiny VW znovu otevřel prodejní centrum v Praze v roce 2012. Podle statistik Sdružení automobilového průmyslu je v Česku registrováno asi devět desítek vozů Rolls-Royce, jejichž průměrné stáří je kolem 11 let.

Rolls-Royce loni celosvětově prodal 3705 vozů, což je o devět procent méně, než v roce 2014. Automobilka letos nabídne čtyři modely v osmi provedeních. Základem je Phantom, ale výroba jeho současné verze letos končí a nástupce přijde nejdříve v roce 2018. Doplňuje ho menší Ghost, výkonný Wraith a od letošního května přibude čtyřmístný kabriolet Dawn, který si otevřením dealerství prožil českou premiéru. Jeho základní cena je 277 tisíc eur, tedy zhruba 7,5 milionu korun. Ve čtvrtém čtvrtletí dorazí do Prahy Ghost a Wraith ve sportovnějším provedení Black Edge

Autor: - vit -, ČTK Foto: Rolls-Royce

Další čtení

ilustrační foto

Prahu ochromí maraton. Radši nevyjíždějte, vyhněte se břehům

Domácí
4. 5. 2025
ilustrační foto

Změní se hranice Česka? Polsko chce stovky hektarů. Právem

Domácí
Aktualizováno: 4. 5. 2025 01:00

Vítejte v tropech. Prvních letošních 31 stupňů padlo na Moravě

Domácí
3. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ