Steinmetz si <span>bere do parády</span> Opel Agila

8. 7. 2008 15:00
Opel Agila v podání Steinmetzu je pouze estetickým cvičením.
Opel Agila v podání Steinmetzu je pouze estetickým cvičením.

Opel Agila v podání Steinmetzu je pouze estetickým cvičením.Dvorní tuningová firma německého Opelu připravila „rychlý“ kit pro Opel Agila. Tento model se sice v Česku zatím neprohání, můžete však upravit své Suzuki Splash, jež je s Opelem totožné.

Není právě jisté, že byste měli o úpravy Steinmetzu stát. Spočívají totiž v aplikaci kratších pružin (asi o tři centimetry) spolu se sedmnáctipalcovými koly. O mnoho větší rychlost v zatáčkách však změny nepřinesou. Naopak budou bezpochyby znamenat výrazné zhoršení kvality jízdy malého auta, která je jinak velmi dobrá.

ČTĚTE TAKÉ: Suzuki Splash 1,2: časovaná bomba

Estetické jsou i další prvky: hranatá koncovka výfuku a tenký proužek pod linií oken. Pod kapotou se změny nekonaly. Nejrychlejší proto bude Agila s benzinovou dvanáctistovkou o výkonu 86 koní, jež auto dokáže zrychlit z nuly na stovku za 12,3 vteřiny. Cena auta v Česku začíná na 239 900 korun za benzinovou agilu 1,0, k dodání však první vozy budou až v září.

Foto: Steinmetz

Další čtení

Paříž otevírá tři plovárny na Seině, ve které přes sto let platil zákaz koupání

Zahraničí
5. 7. 2025

Nejméně 24 lidí přišlo o život při bleskových povodních v Texasu

Zahraničí
5. 7. 2025

Americký prezident Donald Trump podepsal zákon o daních a výdajích

Zahraničí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ