Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Solární boom
Domácnostem se účty za elektřinu zvýší o tisícikoruny

30.09.2010 10:50 Aktualizováno 30.09. 12:04

Cena elektřiny pro průměrnou domácnost se spotřebou 2500 kilowatthodin, která bydlí ve třípokojovém bytě a elektřinou svítí, vaří a používá obvyklé spotřebiče, v příštím roce stoupne o zhruba 1300 korun za rok.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Masek (368 hlasů) 30.09.2010 11:49

  Vážený zákazníku ! Chceme se vyjádřit, že dokonale rozumíme Vašemu...

 • Pr(u)dič Pružina (324 hlasů) 30.09.2010 11:11

  Budete platit i vy, pitomci, kterým vadilo, že má Paroubek bradavici...

 • Václav Vaca (218 hlasů) 30.09.2010 12:51

  Chyby se stanou, věřím, že nikdo nemohl předpokládat k čemu povedou...

 • daniel Pink (200 hlasů) 30.09.2010 11:24

  drahota a bida čeka tisice lidi za potlesku pavicovych magoru

 • Milan Orság (158 hlasů) 30.09.2010 13:19

  Ale ne kvůli slunečním elektrárnám, aby se to mohlo nacpat do...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Předsedkyně ERU-bývalá, chtěla vystoupit ve sněmovně a seznámit poslance s tím, jak cenu elektřiny, ve prospěch solárních baronů, nezvyšovat.
Poslanci ANO, ČSSD, ČSL, jí nedovolili ve sněmovné vystoupit - Tedy VOLIČI ANO,ČSSD, ČSL. ODS a TOP, nedovolili paní Vitáskové vystoupit ve sněmovně a tím POŽÁDALI vládu o zdražení elektřiny ve pro spěch solárníků

-Může někoho zajímat že běžná paneláková domácnost bude platit, v důsledku TRVALÉ platby ( i když žádnou elektřinu neodebere )za jistič o 3 000 Kč ročně VÍC ???
-Zdražení elektřiny požadovala , po Energeti ckém regulačním úřadu, paní Vitáskové, VLÁDA, -ANO,ČSSD,ČSL

ERÚ zdražení elektřiny NECHTĚL. Požadovala ho ČSSD se Sobotkou, ČSL s Bělobrádkem a ANO s Babiše.O zdražení, ve prospěch solárníků usiloval ministr průmyslu a obchdu, MLÁDEK -ČSSD a nějací policisté.Státní zástupce Mejzlík a soudce Novotný zdražení podpořili a silou je chtěljí prosadit
Ředitelka ERU,paní Vitásková je PROTI zdražení elektřiny, i když pod tlakem uvedených jedná jinak ,ale potřebuje podporu veřejnosti
http://www.eru.cz/kontaktni-formular/nova-tarifni-struktura-v-elektroenergetice

0 hlasů

Obnovitelné zdroje? Rozhodně ne, jedná se o obnovitelné daně! Nucené daně, na které si stát udělal monopol. Na jedné straně solárníkům cpe dotace, aby vyráběli nehospodárně energii a na druhé straně žádá tyto dotace vracet od spotřebitelů ve formě výmyslu OZE.

1 hlas

Seznam a mapa solárních elektráren v ČR
http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php

1 hlas

ODS I TOP 09 OBČANŮM PERMANETNĚ LŽOU, MAJÍ PODPLACENOU I ČT A

PŘEDVÁDĚJÍ NEUSTÁLE VŠECHNO MOŽNÉ, JEN ABY SKRYLI SVOJI TOTÁLNÍ

ZKORUMPOVANOST. JSOU TEĎ ALE TVRDĚ ODSTŘIŽENÍ OD ROZKRÁDÁNÍ

STÁTNÍCH FINANCÍ, A TO NEMOHOU PŘEKOUSNOUT, PROTOŽE SI NA TO ZA

TY DLOUHÁ LÉTA AŽ PŘENÁRAMNÉ ZVYKLI.

BABIŠ

2 hlasy

Fotovoltaiku odhlasovali ve sněmovně socani, tak si nestěžujte sajrajti, byla to vaše volba.

1 hlas

Kapitalisti i komunistický kapitalisti, pochcípejte!

3 hlasy

ještě pár panelů na prodej mám...200watt/18volt, mono china...5tácu za kus 607561582

0 hlasů

Trochu pozdě. :D

1 hlas

Toto je jen názorná ukázka socialistického přerozdělování, na kterém je založená celá slavná EU. Jedni dostanou, všichni zaplatí, jen je to v tomto případě vidět v plné nahotě. Kdyby rozhodovalo opravdu tržní prostředí a ne úředníci, toto by se nikdy nedělo a ani korupci by nikdo řešit nemusel.

0 hlasů

Máte nějaké pokřivené definice slov - přerozdělování a socialismus. Tohle je právě jejich opak.

1 hlas

Fotovoltaický nárůst cen je ryze český problém. Zaspala Fischerova vláda, zaspal ERÚ. Obě tyto instituce jsou a byly ryze české.
Je běžným a častým trikem českých politických a úředních břídilů a zlodějů svádět své kiksy a monstrkrádeže na EU.

4 hlasy

Strana Zelených vám už od začátku říkala, že jediné řešení jak dosáhnout větších úspor energie je... Výrazné zdražení, aby se lépe s energií hospodařilo. Rezervy tu jsou soudruzi.

2 hlasy


Vážená redakce Týdne,


že se nestydíte dělat rozhovor s tak nekvalitním jedincem, jakým je pan Roman Janoušek! Že vám není hanba plýtvat vaším časem a foto materiálem za účelem zviditelnit tohoto jedince, který se pohybuje na hraně společenského dna, ne-li vůbec podsvětí. Divím se vám, že raději nevěnujete prostor kvalitním lidem, kteří něco v životě dokázali a přinesli všeobecný prospěch společnosti. Proč se místo pana Romana Janouška nevěnujete vědcům, umělcům, nebo bývalým politickým vězňům. Hanba vám. Natolik jste mi časopis Týden znechutili, že si ho již nikdy nekoupím. Nebudu koupí časopisu podporovat pana Janouška ani vás, kteří se věnujete takovému nekvalitnímu člověku. To jste vážně přehnali. Vaše propagace takového neseriózního jedince je výsměchem všem poctivým a slušným lidem.
Fujtajbl!
S nečekaně ( po otisknutí rozhovoru s Romanem Janouškem se mi udělalo zle z celé vaší redakce) vzniklou neúctou k celé vaší redakci

Ing. Jaroslav Rurák

3 hlasy

WorldOjroRudoZeleníEkoTerorističtíAlarmisté©J - á,dále jen WORZETA©Já, nám zase ukázali, jak okrást ve jménu nějaké WORZETA©Já nesmyslné víry každého z nás a nemravně vydělat miliardy..
Děkujeme vám, politici (krom ODS), za zpříjemění života v naší rozkrádané republice..

1 hlas

Krom ODS, která navýšia cenu fotovoltalické energie do nebeských výšin? :D

1 hlas

Najděte si zápis z hlasování ! ODS byla jediná proti.. Byl to také hlavní důvod pádu Topolánka a jeho vlády..

3 hlasy

To nam za to preci bude stat, kdyz nebude dolovane uhli spalene, nezhorsi se znecisteni ovzdusi a proud v zasuvce zustane.

4 hlasy

Přesně tak proud v zásuvce zůstane,proto musí zdražit aby zůstali také zisky(:-))

2 hlasy

Že by výzva občanům k ničení solárních elektráren?

10 hlasů

Kvalitní nápad !

1 hlas

Jak chcete tak obrovskou plochu zničit?Ještě štěstí že ty dotace nebyly na panely na domech ale pro mafii.

3 hlasy

Platit by to měl Bursík za celý národ. Ta jejich podpora se naprosto vymkla podpoře. Měli podpořit panely na jednotlivých domech a ne ty obludnosti co vyrostly v krajině... To by jako zelenej měl vidět... Kateřina, ta se jako odbornice předvedla před celým národem s biomasou...

22 hlasů

"Nenaplňují se tak katastrofické scénáře "

Necas,Kalousek a cela vlada tvrde pracuji na tom,aby se ten scenar naplnil co nejdrive.? :-)

19 hlasů

Chápu to dobře, že se elektřina zdraží, protože dotujeme z našich daní solární elektrárny, jejichž největším provozovatelem a tedy i největším příjemcem dotací je samotný ČEZ? Na to jim jako má někdo skočit?

38 hlasů

Tohle je typická ukázka praktické činnosti zločinecké lůzy ve vládních stranách.Kdyby to nechali montovat lidem na střechu a dovolili sbírat elektriku do domácích baterií(což při přijetí zákona o solární energii ještě nebylo možné),tak by ten problém nenastal a boom by nastupoval postupně.Já se o tuto věc vždycky dost zajímal a ubezpečuji vás,že rozdíl při nákupu a výkupu el.energie ,kterýčinil cca.18 kč zisku za 1 Kwh nebyl nikde uveden ,resp.nikde jsem se to nedočetl,tento údaj se prostě neuváděl.
Proto je dnes takový gauner jako je Topolánek a spol.největším vlastníkem solárních elektráren v čechách.....!!!
Totální lůza ,které není možno věřit ani nos mezi očima.Lidé,jako Topolánek už svým nihilismem zašli tak daleko,že decimují a vydírají celou českou společnost a ještě se vymlouvají na zákony,smějí se všem do ksichtu a mají projevy o Masarykovi.....
Od začátku do konce to měl v rukou organizovaný zločin.Je naprosto nutné,aby byli zveřejněni všichni vlastníci (a hlavní akcionáři) solárních elektráren jmenovitě.
Způsobí to zděšení,ale už se do toho opravdu jednou musí šlápnout.
Vládní oligarchie,která je nyní u vesla vede tuto společnost do naprosté bídy a otroctví.Mít doma vlastní energii a nedej bože i vlastní vodu,znamená být nezávislý na státu a to tahle drsná spodina nemůže nikdy dopustit.Radši deset průvodů nahatých a psychicky vyšinutých homosexuálů Prahou,než tolerovat jednu jedinou funkční rodinu....To je pro strůjce novodobého otroctví naprosto nepřijatelné.To je hlavní důvod,proč gangsterismus a diletantismus v politice zhatil i tak dobrou a pro občany velmi prospěšnou věc,jako jsou solární elektrárny.
My neplatíme jen samotnou elektriku.Platíme organizovaný zločin a po tom,co se děje v politice poslední rok je jasné,že tahle spodina,co ukradla taláry,diplomy,kulturu a prodala ČR za pár šestáků se už ani nanamáhá něco skrývat.
Je to nejdražší a nejdrsnější blamáž,která vyšla z dílen ODS a ČSSD.
ŽIJEME V DIKTATUŘE.

145 hlasů

Topolánkova ODS byla jediná strana, která pro tento megatunel nehlasovala. Pokud by, OFŠEM, sami nevyužili možnosti legálně se obohatit, díky ostatním stranám, byli by blbci..

1 hlas

Ale jak jim to bude ještě dlouho procházet ? Začínám docela rozumět komunistům, že ty majetky znárodnili. Ano - měli by se zveřejnit vlastníci, a nejen solárních elektráren, a když by se ukázalo, že si někdo nehorázně nahrabal pomocí korupce, tak to prostě zkonfiskovat. A ty, co prodali ČR, pověsit za vlastizradu.


21 hlasů

Konečně kvalitní příspěvek na rozdíl od ostatních blábolů !

1 hlas

To je přece v pořádku.S nárůstem ceny energií vzroste i DPH a dodatečné daně za fotovoltaiku se zařadí do díry v rozpočtu.Smiřte se s tím,že se jedná o moudré rozhodnutí našich vlád a nekecejte jim do toho.Oni,ani vy tomu příliš nerozumíte,ale taplatíte to jenom vy.

43 hlasů

Dneska už věřím tomu, že za komunistů byly ty hranice střežené zejména pro příchozí zvenčí, páč kdo by nebral jistoty spokojeného života v socialismu? Kdyby se už tehdá na západě domákli, jak se nám tady žilo, bylo by na hranicích narváno... Lidi byli šťastnější a nedělalo jim problém jít třeba na brigádu, jen tak, za pochvalu, pro radost. Dneska je každý zapšklý, jeden druhému závidí, mnoho lidí dře bídu s nouzí a lepší zítřky v nedohlednu. Pozlátka kapitalismu jsme se všichni rychle přepapali a v břiše nám kručí dál.

104 hlasů

Vy berete drogy ? Z toho západu sem mohl přijet kdokoli svobodně.. Aby viděl tu bídu , ve který tu žijem..

1 hlas

Věřte, že teď je tu bída mnohem větší.

2 hlasy

Morální bída rozhodně !

A většinou v hlavě hovno.

0 hlasů

není větší to rozhodně ne. Auta a treba eletronika jsu podstatně levnější, jídlo zhruba na stejné urovni, bydlení dražší, benzín zhruba na stejno. podívejte se na nějaké srovnání. I když užnávám že mít děti je v dnešní době větší dřina proto to i s porodností vypadá tak jak to vypadá.

0 hlasů

Co máš pořád s tou elektronikou ?
To, že furt čumíš do mobilu a TV je známka kvalitní životní úrovně?
Radši si přečti nějakou knihu, ať úplně nezblbneš.
Životní úroveň šla poroce1989 prudce dolů.
Zlatí komunisti !
Je třeba zas všechny velké podniky znárodnit !
Vzít si za příklad Čínu - sice je tam jenom jedna strana, ale zas tam nevidím v TV Kalouska víc než prezidenta !
Taková TV by byla ihned zrušena a vlastizrádci pozavíráni.

1 hlas

spokojeny budou staty EU , kterym v nějake vyrobě konkurujeme , kvůli předraženemu proudu se naše vyrobky zdraži a budou miň prodejne

119 hlasů

Ale budou porad prodejne ty vase vyrobky diky "genialnimu diletantovi laureatu economickych ved a umeni".Ten prece vymyslel kdysi novou a uplne neznamou brillantni economickou poucku ktera je tak zazracna a uspesna ze se ji nikdo v civilisovanem svete zatim nechce ridit."Aby se Cesko dostalo na uroven byvale zapadni Europe musi zavest zapadni ceny"!!!!!!V jinem slova smyslu aby stat prosperoval lide ve vyrobe musi mit takove mzdy abysi nemohli vyrobky ktery vyrabi dovolit.Na druhe strane Henry Ford opustil skolu v 16 nemel zadny diplom titul doctorat .Ten svym selskym rozumem prisel na to ze kdyz ten jeho delnik nebude vydelavat tolik abysi tu fordku kterou montuje mohl koupit tak Henry by mohl tu svoji fabricu zavrit.O Henrym se jeste moc dlouho bude mluvit a psat a vesmes v dobrem.Az veliky econom Venca Claws natahne haksny a skoci do diry na za par dnu po nem ani pes nestekne a jestli si obycejni a normalni lide nekdy vzpomenou tak jenom ve zlem.

45 hlasů

ČSSD podporuje zdražování elektřiny, větší dividendy akcionářů.Poslanec Urban, hlavní obhájce zdražování v ČSSD.

74 hlasů

To jsou nasledky uplavice, pane. Chce to odpocinout si a klid na luzku.

40 hlasů

Co na to berete ? Zajděte k odborníkovi, to není jen tak, takhle blbnout !

44 hlasů

Brokovnice to jistí. Pojišťovny budou plakat.

57 hlasů

Chyby se stanou, věřím, že nikdo nemohl předpokládat k čemu povedou zvýhodněné sazby pro tyto elektrárny. Vláda to sice prý napraví "urychleně" zdaněním těchto sazeb tak, aby to mohlo platit od r. 2012. Proč tak pozdě? Přitom zdanění ev. snížení příspěvků na stavební spoření se udělá okamžitě a bude platit retroaktivně. Občane plať okamžitě, podnikateli rejžuj dál. Celosvětově ceny elektřiny klesají, ale ČEZ zdražuje. Tady je jasně vidět, jakou vládu jsme zvolili. Jeví se mi to tak, že silný vliv má vychytralá Kalouskova klika, zaštiťovaná už dementním starcem, ODS je jasně zlodějská strana a VV mi připadá jako naivní, ale možná také vychytralá parta.

218 hlasů

"Občane plať okamžitě, podnikateli rejžuj dál. " jestli to nebude tím, že ti podnikateli s fotovoltikou jsou ponejvíc sami politikové a korytáři u vesla.

83 hlasů

Elektřina sem, tisícikoruna tam, hlavně, že nám velký americký bratr umožnil dotovat a sponzorovat jeho válku v Afghánistánu několika miliardami korun ročně. Toho si máte vážit, darebové, a ne tady lkát a brečet nad nějakou pitomou elektřinou !

120 hlasů

A potom volte zelené ! To vymyslel ne pitomec ale právě velice chytrý člověk. tak se dá "vycedit" z lidí další peníz. Nikdo nemůže kontrolovat případné podvody, sluníčko přece svítí málo, hodně, nebo i nesvítí. Placení ale bude stanovené a občané budou platit a platit. Už opravdu chybí jenom daň z dýchání na "veřejném" prostranství. Tito mocipáni si totiž všechno co bylo ůveřejné" přivlastnili a chtějí za to prachy. Pane Havel kdyby jste věděl co za ty "králíkárny" chtějí od chudáků co tam bydlí, tak by jste pozvracel svoji bývalou vojenskou vilku.

144 hlasů

Vážený zákazníku !
Chceme se vyjádřit, že dokonale rozumíme Vašemu vzteku nad neustálým zvyšováním cen. Ale chtěli bychom pouze podotknout, že nemáte na vybranou. Jsme velká společnost s podílem státu a Vy budete platit to, co Vám řekneme.
V roce 2006 jsme dosáhli čistého zisku 28,8 mld Kč, v roce 2007 pak 42,8 mld Kč a v letošním předpokládáme čistý zisk jen 48,8 mld Kč. Jak vidíte, dynamika našeho zisku neúměrně klesá i když jsme Vás, tak jako tak dřeli z kůže! A to někteří, díky teplé zimě málo proinvestovali a kazí nám hospodářský výsledek.
V příštím roce plánujeme přidat v našem úsilí a mít zisk alespoň 60 mld Kč.Od toho se odvíjí naše platy,víte. U nás uklízečka nejde pod 70 kolíků měsíčně a vrcholoví manažeři by pod „meloun“ za měsíc nevstávali z postele. Jenom roční plat pro šéfa x.y byl v loni 20 miliónů a odměna pouhých 677 miliónů Kč.
Proto musíme v roce 2011 zdražit o dalších 22%. V novinách se bude psát jen o 9,9%, ale my víme své a umíme na rozdíl od Vás a novinářů počítat. Firmy osolíme ještě více. My máme produkt, Vy jej potřebujete. Je to smutné a je to špatné. Sralo by nás, kdybychom byli na Vašem místě.


368 hlasů

drahota a bida čeka tisice lidi za potlesku pavicovych magoru

200 hlasů

Zelení hajzlové. Zasraná ekologie.

92 hlasů

Skutečně inteligentní. Tohle je normální pravičácká zlodějna, která nemá s nějakou ekologií nic společného. Neustále se necháte oblbovat těmi kecy o podpoře zdrojů, ale tohleto je pouze podpora jejich MAJITELŮ.

0 hlasů

jo a zasranej Kalousek , kterej chce změnu v placení solárnim elektrarnam až od r. 2012 , zatimco ubirat na platech chce hned od 2011 !!

106 hlasů

Nedávno tu psali, že zbrojař Háva přenesl své aktivity do fotovoltaiky a ty tu nadáváš Kalouskovi, že svému kamarádovi nezmrví kšeft, to je opravdu úsměvné.

96 hlasů

maš pravdu že Hava v tom už jede , ale ten neni ve vladě , Kalousek je ten , kdo Havovi jde na ruku a nam dava zahulit , parchant

84 hlasů

Budete platit i vy, pitomci, kterým vadilo, že má Paroubek bradavici ! ČSSD chtěla regulovat ČEZ, ale to né, to by bylo omeznív podnikání a tudíž by to nebylo pravicové ! Tak budeme platit všichni jak mourovatí za blbost pravicových voličů !

324 hlasů

Nééé. Bradavici už néééé!

1 hlas

... tak se, hlupáku, podívej na to, kdo hlasoval pro ten idiotský zákon! Byla to celá ČSSD, jako jeden muž! Teprve pak něco piš! Takže on Jyrka nejdřív odhlasuje nesmyslný zákon a pak bude proti němu regulovat?

68 hlasů

A za vlád ČSSD se snad elektřina nezdražovala? - Levicový žvanivý ubožáčku!

51 hlasů

Zdrazuje se vsechno, to je trend, mzdy stada zaostavaji, v celem svete.
Ale solarni zalezitost je podfuk stjne jako tunel.
At si to plati Biomasa, krava tlusta.

62 hlasů

Ale ne kvůli slunečním elektrárnám, aby se to mohlo nacpat do nenažraných tlam pravicových politiků. Nač sedí např. poslanci v dozorčí radě ČEZu, který sám postavil gigantickou SE, aby okradl české občany s pomocí poslanců v dozorčí radě 2x?

158 hlasů

Vůbec nechápu,proč se rozčilovat-prostě jsme všichni jak ovce a držíme pusy-tak se nemůžeme divit.Pokud někdo věděl dopředu,že díky sol.el.bude elektřina dražší pro spoustu domácností,proč dal vůbec povolení.Podnikavci(podnikatelé) koukají na příjem a né na lidi.

0 hlasů

Ale ne takhle, pravicový blbečku !

132 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi