Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Poslechla zákon
Madeta ohnula hřbet před EU, pomazánkové už není máslo

13.02.2014 14:02 Aktualizováno 13.02. 14:20

Z výrobního pásu jihočeské Madety v Plané nad Lužnicí dnes vyexpedovali poslední kelímky s Pomazánkovým máslem. Nově ho zákazníci musí v regálech obchodů hledat pod názvem Jihočeské tradiční pomazánkové. Změnu názvu Česku nařídil v polovině října 2012 Soudní dvůr EU.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Musil (7 hlasů) 13.02.2014 14:33

  Výraz "ohnula hřbet" je nepřijatelný, prostě respektuje toto...

 • LV 426 (5 hlasů) 13.02.2014 14:21

  EU = vřed na tváři lidstva.

 • Bernagozzi Amedeo (4 hlasy) 13.02.2014 15:26

  ........Pomazánkové máslo vzniklo v polovině 70. let jako náhražka za...

 • Blanka Köhlerová (4 hlasy) 13.02.2014 16:20

  Jak jsem hlasovala pro vstup do unie, nejradši bych si fakt dala pár...

 • Přímotop (4 hlasy) 13.02.2014 17:00

  Držme se unie zuby nehty! Pokud by se k tomu Madeta postavila čelem,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dobrý manažer musí z nevýhody udělat výhodu...zásada marketingu....nechápu, proč manažeři Madety nepožádají o podporu EU za náhradu technických a obchodních problémů vzniklých se změnou názvu...

0 hlasů

Nevím, co na tom je k nepochopení. Máslo to prostě není, tak se to musí jmenovat jinak. Jen troubové z toho dělají vědu. Typičtí ubozí čecháčkové.

1 hlas

Ono se to jinak jmenovalo - bylo tam to slovo "pomazánkové".

0 hlasů

Tak ono na Ramě taky bylo původně napsáno máslo a museli to vypustit...

0 hlasů

Já to pomazánkové máslo nejím a nikdy jsem to nekoupil, abych pravdu řekl. Ale co mi na tom vadí, ten obecný princip, jakým způsobem dospěli k tomu rozhodnutí, že to zakážou. Že vůbec můžou o takových věcech rozhodovat. Takhle celoplošně něco řídit z centra. To je přesný opak svobody a evolučního vývoje. To nemůže vést k ničemu dobrému.

0 hlasů

Dobře placení manažeři Madety mohli dávno požádat EU o finanční podporu na jiný název...vyčíslit ztráty z náběhu jiného označení, náklady a tisk jiného názvu, marketing, reklamu atd...naprosto toho se soudruhem Klausem a jemu podobnými cosi melou o EU....ale máslo je krávy....a jejich máslo není z krávy...

1 hlas

Pomazánkové máslo je výrobek z kravského mléka...!

1 hlas

Složení: zakysaná smetana, sušené mléko, sušená syrovátka, bramborový škrob, sůl.

0 hlasů

..tak proč to nemůže být máslo....nemá to tolik mléčného tuku...takže to tak nemůže být...bude to třeba "másélko"...

0 hlasů

Pomazánkové máslo není máslo...soudruzi a soudružky....pomázánkové máslo je nějaká jiná sračka...ale není to máslo...tak nebalamuťte spotřebitele...

1 hlas

Poslouchej ty rožnovský trotle, včera jsem viděl prodávat burákové máslo, to je taky z krávy...?

1 hlas

Henexy, nechci se s tebou hádat o problému, který má management nějaké firmy...není to problém ani můj ani tvůj a je jedno, v čem je technický problém....všichni "užnesoudruzi" to ovšem používají pro útok na EU.....management namísto aby s Klausem pi.ovali proti EU..by měli využít všechny prostředky a podpory EU na změnu názvu výrobku a jeho nové uvedení na trh...ideální pro projekt za evropské peníze....proto se tady exponuji...jinak je mi to fuk...já to nekupuji a moje stará s tím problém nemá..

0 hlasů

..tak proč to nemůže být máslo...

0 hlasů

nechci žrát nějakou náhražku másla od podvodníků z Madety, kteří oblbují lidi komunistickou náhražkou másla....jako v NDR "náhradní káva" (Žitovka)

0 hlasů

Pomazánkové máslo je výrobek z podmáslí a syrovátky, s přídavkem mléčného tuku. Nebyla to žádná z nouze cnost, či náhražka nedostatkového másla. Lehce nakyslá chuť, lehká roztíratelnost a láce. Je rozhodně lepší a zdravější, než si mazat chleba máslem. Nevím, proč to tenkrát pojmenovali Pomazánkové máslo. Máma nám pořád dělala nějaké pomazánky z tvarohu, milovali jsme to. Ta nezřízená mánie úředníků EU dala zřejmě pojmu máslo nový rozměr. Zřejmě tomu přispěl i nebývalý rozmach falešných másel ze ztužených rostlinných olejů alá Rama.
Někdy mám opravdu pocit, že jsi idiot s vypitým mozkem, Šimurdo...

0 hlasů

..je mi jaksi u prdele, z čeho je pomazákové máslo...ale už rok se o tom nějak mluví a registruji to...bylo dost času na to, aby to začal registrovat a vzal na vědomí především management Madety....který je za to placený (Madeta je jinak soukromá firma)

0 hlasů

Všichni co hlasovaly pro vstup do EU by potřebovaly dostat pár přez držku, protože nám budou poroučet se pudem vys..t a kdy né!

1 hlas

..já hlasoval pro vstup do EU a jsem nadšený, spokojený a šťastný...problémy Madety nejsou moje problémy, to jsou problémy těch, co jsou za to placeni...dobře...tak tady nežvaň ty tvoje komunistické békoviny...tobě asi taky Klaus taky ukradl Vítkovické železárny Klementa Gottwalda...když ti komunisti nakukali do palice, že jsou tvoje...

1 hlas

Máme úředníky, kteří nejsou schopni vyjednat pitomou vyjímku.
Máme Radu seniorů, která 10 let nebyla schopna reagovat na tzv. šmejdy.
Máme telekomunikační úřad, který nedokáže zabránit kartelu mobilních operátorů.
Máme kancelář veřejného ochránce práv, který je krátký na exekutory a tak jen hází klacky pod nohy té části veřejné správy, co ještě neztratila chuť cokoli dělat.
Máme celníky, co nemají pravomoci zabránit methanolové kauze.
Máme policisty, jejichž svědectví u soudu je nepřípustné.
Máme Ústav pro studium totalitních režimů, aniž by byl odsouzen jediný z těch, co pozval sovětská vojska.
Máme Senát..........k h.vnu

TO SE MÁME

4 hlasy

Ano, jste mimoradne neschopni.

0 hlasů

Jsem Pepík rudoočko a Čechy nesnáším. Připomínají mi můj ubohý osud, to, jak jsem zbaběle zdrhl k dojčákům. Ale jsem zpět, abych škodil. Šel bych diskutovat na Völkischer Beobachter za svými hnědými souputníky, ale německy mi to jde stejně tak mizerně, jak česky. Proto se uchyluji k urážkám. Navíc nemám, souvětí stejně nesložím. Tak jen škodím.

0 hlasů

Vem si do parády Stanislava Polačka, tam budeš užitečný... :-)))

0 hlasů

Nadavejte dal, je to legracni :))))

1 hlas

Jak tvůj pravopis, nebo víc?

0 hlasů

Jak jsem hlasovala pro vstup do unie, nejradši bych si fakt dala pár přes hubu. Tenkrát mě ukecaly děti, že to bude bezva, no a dneska nadávají, kudy chodí.

4 hlasy

Klidně si těch pár facek dejte, paní Kohlerová, ale za to, že na Unii nadáváte. Kdybysme nebyli v Unii, tak už jsme dávno rudá divočina.

0 hlasů

paní, byla byste ještě nasraná na EU, kdyby se to jmenovalo třeba "Másélko"..když to nemá dost mléčného tuku podle normy EU pro máslo...

0 hlasů

..až budete muset kupovat to "pomazánkové máslo" s jiným názvem, třeba "Pomazánka" nebo tak nějak , tak ještě pošlete managementu desetikačku, aby z toho nebyli smutní...

0 hlasů

..to ale, paní není problém Váš, ani můj...to je problém Madety a jejích vlastníků a managementu..kteří jsou za to placeni...a vy jste hlasovala správně pro EU..to že brojí proti EU namísto , aby požadovali podporu z důvodu změny normy je jejich problém..

2 hlasy

Držme se unie zuby nehty! Pokud by se k tomu Madeta postavila čelem, stačilo by na kelímek umístit jejich logo a připsat pravdu: Směsný roztíratelný tuk. Vhodný k namazání pečiva nebo obuvi.

4 hlasy

........Pomazánkové máslo vzniklo v polovině 70. let jako náhražka za skutečné máslo, a to kvůli nedostatku smetany. Našlo si ale své konzumenty............ Bez té podpásové pomluvy s patřičnou dávkou jedu by to nebylo ono, že pane redaktore?

4 hlasy

Kecáš blbosti. Pomazánkové máslo nikdy nebylo náhražkou másla. Složení jsem vysvětlil nahoře...

0 hlasů

Já bych ale, být managerem Madety, požádal nepřejmenování o podporu z EU..programu..myslím, že by se to zdůvodnit dalo..a při tom bych řadu věcí modernizoval...třeba vybavení kanceláří,nebo šablony na tisk obalů atd...

1 hlas

Výraz "ohnula hřbet" je nepřijatelný, prostě respektuje toto stanovisko. Máslo to přece nikdy nebylo, tak to přejmenuje a je po ptákách.

7 hlasů

U nás na nádraží před časem četníci taky "respektovali stanovisko". Když naháněli Židy do transportů. Jen pár jich neohnulo hřbet a hodilo jim krajíc chleba.

3 hlasy

Jak přejít od pomazánky ke genocidě židů. ještě do toho zamotejte Kartágo...

0 hlasů

Haha, nejsem Cato, abych zakončoval každý svůj příspěvek slovy Kartágo musí být zničeno.

0 hlasů

To je hloupé přirovnání.

3 hlasy

To není vůbec hloupé přirovnání a 100% to vystihuje realitu. Někomu se možná zdá zákaz žárovek, dotace lemplům nebo zákaz zapalovačů ve tvaru lokomotivy jako banalita, jenže nacisti taky hned neposílali Židy do plynu, ale začínali takovýmito "banalitami".

3 hlasy

EU = vřed na tváři lidstva.

5 hlasů

Tak vystupte a hotovo, vred je zahojen :)))))

1 hlas

Taky už se chystáme. Ale z čeho vy budete žít, když přijdete o kolonie? :) Ukrajinu jste nezískali, ztratíte Británii, Francii, ČR, Holansko. To skoro vypadá jako v roce 1945. Úprk na všech frontách. Jenom Göbels a Lustig ještě blbě kecaj :)

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.