Faktor S

Co ukázal průzkum
Stejné zboží je pro Němce z masa, pro Čechy ze separátu

11.07.2017 15:34

Potraviny prodávané v pěti evropských státech mají přes podobné obaly odlišné složení. Z 21 zkoumaných produktů, které měly stejný marketingový záměr, byly shodné tři, řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Průzkum, který stál stát téměř půl milionu korun, provedla Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Hrabě (5 hlasů) 11.07.2017 17:17

  POSILAJI NÁT ŽRADLO HORŠÍ KVALITY JAK U NICH ŽEROU ZVÍŘATA NE ????

 • o k (5 hlasů) 11.07.2017 17:26

  Ono je to těžké. Čech by chtěl všechno v nejlepší kvalitě, ale platit...

 • Miloš - (4 hlasy) 11.07.2017 19:39

  Do takový rodiny nás Kalousek a jeho parta nutí, do rodiny, kde...

 • Karol Hallik (4 hlasy) 11.07.2017 17:47

  No,to zase plácáte nesmysly.Všechny -tedy téměř všechny soukr.obchody...

 • Tadeáš Hájek (3 hlasy) 11.07.2017 18:11

  Západ se k nám chová jako k nějaké kolonii, jako v póvlu. Nekvalitní...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dejte uz s tim pokoj
Všichni to vi a 10 let se o tom jen žvaní
A jede se furt dal
Korporace zrusily veskere obchudky a repka a solarni panely zrusily zemedelstvi
Politici nas rozprodali
Muzou za to ti, kdo byli nami zvoleni
Muzeme si za to sami

0 hlasů

Dosoudile, ty devadesátiletý přiblblo, kdy si byl naposledy nakupovat? Na každou nabídku usí existovat poptávka, jinak nabídka zaniká. Jestli nějakej šmejd-manager od Tulip nabízel odpadovou dodávku za výhodnou cenu první, nebo jestli to byla reakce na takovou poptávku českýho odběratele, už nevíme. Sázel bych ale na tu poptávku, protože zavedená potravinářská firma na západě určitě nebude riskovat ztrátu jména.

1 hlas

Je videt, ze zakyslym komousum ok a podobnym nic jeste nedochazi.
Pokud jeneco marketovano jako stejny vyrobek, ve stejnem obalu, a dokonce od stejneho vyrobce, tak je prece samozrejme, ze se musi jednat o STEJNY VYROBEK.
Obhajovani cehololiv jineho je bolsevicka zaslepenost a lhani.
Nebo jsou snad Nemci v jinem celnim prostoru? Je dovoz/vyvoz nejak omezen??
Takze ted se muze jit mistni ruda parta nacpat humusem z Polska. Soudruh hemenex tu nedavno tvrdil, ze jabka si od nich klidne koupi, aby je podporil proti Rusakovi.
Tupec jeden komunistickej :-)))))))

0 hlasů

Budete se asi divit, ale já s vámi naprosto souhlasím. Mám pouze dvě poznámky. 1. Tím lamentováním a urážkami lepší kvality nedosáhnete a protesty v Bruselu také ne a 2. I u nás seženete skvělé potraviny, pouze si je musíte najít a zaplatit. A to je vše. A už jsem vám napsal několikrát, že jestli je někdo rudý, tak jste to zejména vy. A že jste byl komunista, na to bych vsadil cokoli.

2 hlasy

Howgh. A vemeno nemá, jenom scvrklej pytel. :-)

0 hlasů

Do takový rodiny nás Kalousek a jeho parta nutí, do rodiny, kde nejsme rovnocenní a budeme vždycky jenom chudí příbuzní. Chceme to my, co máme páteř? O Kalouskovi se ví, že páteř nemá, jenom nenasytnou peněženku a pro její naplnění by nás prodal bez mrknutí oka. Voliči už to naštěstí poznali a dávají mu to náležitě znát. Pryč z EU, RVHP stačila ( a to nás omezovala daleko míň, než ta parta vedená opilcem Junckerem ) Můžeme spolupracovat s celým světem, výhrůžky, že zůstanem sami jsou směšné, Češi se nikdy neztratili a neztratí.....pane Trautnbergu a Kalousku!

4 hlasy

Troll Milos je prezrany separatem od Kalouska...))

2 hlasy

Češi jsou ztraceni, protože se nikdy nenašli. Už husitské války skončily bojem Čechů proti Čechům. Potom přišla třicetiletá válka a po ní docela dobré období, z nějakého neznámého důvodu nazývané obdobím "temna". Po 1918 o rozbití RU jsme se stali loutkou Francouzů, kteří určovali naši zahraniční politiku. Po protektorátu zde vládli Rusové a nyní, v době relativní svobody a samostatnosti se stále stejně hádáme o jakoukoli hloupost. Vlastně bychom měli být EU vděčni, že našim politikům zabrání (o našich občanech raději nemluvě) v páchání největších pitomostí. Nechápu, že většině Čechů ještě nedošlo, že si nejsme schopni vládnout a že naše existence bude vždy závislá na našich sousedech.

2 hlasy

Jojo, presne tohle rikal o Cesich i Heydrich.
Jsem rad, ze rude vemeno ok se konecne naslo :-))))

0 hlasů

Jak vidím, lidé budou jíst raději sr*čky a nadávat. Lámu nad vámi, hlupáci, hůl. Nadávkami nevyřešíte stejně nic a k mizerným potravinám dostanete ještě psotník.

2 hlasy

Kontrolní otázka: Hádejte, kdo snědl německá dioxinová prasata, když v Německu byl jejich prodej zakázán. Shodou okolností v té době byla v Tesku cena vepřového "velice výhodná".

0 hlasů

Tys to snedl, priznej se.. ))

2 hlasy

Tohle, bych řekl, hodně, ale hodně neprospěje objednatelům těch podřadných verzí známých výrobků. Jací objednatelé to asi jsou....

0 hlasů

český politici jsou dobytek , staraj se jen o to aby si co nejvíc nakradly ale jak se žije obyčejným lidem je nezajímá

1 hlas

To vis ze jo!!! A tak bude vzdy a naveky, ... obycejny kremlebote okolokolemjdouci..)

1 hlas

Západ se k nám chová jako k nějaké kolonii, jako v póvlu. Nekvalitní potraviny, snaha sem k nám za každou cenu a i přes nesouhlas většiny našich obyvatel nacpat muslimy, jsme pro ně třetí kategorie. Nezapomenu, jak britský soud osvobodil Brita, který řetězem utloukl Čecha. Kdyby byl obětí - třeba - Němec, žádné osvobození by se nekonalo.

3 hlasy

Západ se k nám chová tak, jak mu dovolíme. Kdo podlézá, bývá pomočen.

0 hlasů

Další známá skutečnost,jaký jsme pro Němce odpad,ale politici to nechtějí vidět.U nás máslo cca 50kč v Německu sice v akci 1,19 ojro....a to pomíjím nepoměr platů

2 hlasy

Na něco jsme druhá kategorie...na dělení náplavek ne...

1 hlas

POSILAJI NÁT ŽRADLO HORŠÍ KVALITY JAK U NICH ŽEROU ZVÍŘATA NE ????

5 hlasů

Ono je to těžké. Čech by chtěl všechno v nejlepší kvalitě, ale platit diskontní ceny. A věřte mi, ono se dá opravdu koupit kvalitní jídlo, ale stojí to peníze. Namísto nadávat na zlé řetězce, přestaňte jim to svinstvo kupovat a uvidíte, že se kvalita rychle zlepší.

5 hlasů

No když si to hypoteticky vezmeme z globálního hlediska a opravdu drtivá většina by začala nakupovat kvalitní potraviny, které souhlasím se u nás dají taky koupit, tak tím pádem se po nich zvedá poptávka. "Zlý" český obchodník si řekne, že na tom vydělá víc když zvedne už tak dost vysokou cenu a co s těma aušusama v regálech? No ještě větším zdražením kvality se svinstvo dostane zpět do kurzu, aby se ho obchodník zbavil a jelikož i to je předražený, vydělá zas. Lidi jsme v Čechách kde zozhodujou prachy a ne spokojenost zákazníků, ta je vždy až na bůh ví jakém čísle. Jsme jak pes chňapající vlastní ocas i když opodál stojí krásná fenka.

0 hlasů

Stejně jako Němec chce kvalitní práci a českému zaměstnanci zaplatí třetinovou cenu jako svému německému...Třeba proto chtějí Češi za diskontní výplatu i diskontní cenu.Jenže rozdíl je v tom že Čech odvede kvalitní práci, jinak to totiž ani nejde , ale německý výrobce ze diskontní cenu prodá aušus, který nemá ani tu hodnotu diskontní ceny... Takže ono je to těžké si trošku zapřemýšlet přemýšlet viď?

3 hlasy

Pokud Němec najde kupce pro svůj auschus, prodá ho a je mu jedno, jestli je to Čech, nebo Američan. Rozdíl je v tom, že Američan se ozve a chce satisfakci, zatímco Čech se může přetrhnout, aby ty aušusy nepřestaly z rajchu chodit. Viz aféra VW.

0 hlasů

Přesně. Na hlavu vám se.r.ou tolik, kolik si necháte líbit.

2 hlasy

No,to zase plácáte nesmysly.Všechny -tedy téměř všechny soukr.obchody zlikvidovaly diskontními řetězce.A pokud nějaké existují nakupují stejné svinstvo,co prodávají řetězce jen za vyšší ceny.Chápu,že jako řidič multikáry objedete všechny farmy a nakoupíte to nejlepší,každý ale není tak dobře placený

4 hlasy

Přál bych vám, abyste obešel pár řeznictví. Zejména na venkově prodávají většinou lokální maso a ceny jsou dokonce nižší, než v supermarketech. Stačilo by, abyste se informoval, nasedl do auta a nacpal si mrazák na týdny dopředu. Ono je ale asi pohodlnější, sedět na zadku a nadávat na poměry, případně vynadat diskutérovi za to, že nesdílí starobylý český zvyk, na vše a všechny nadávat.

3 hlasy

Vážený pane,znám osobně několik řezníků/lokálních/ a ti Vám potvrdí,že např.vepř.maso dostávají neodborně rozbourané a země původu?Prakticky nezjistitelná,nehrajte si na chytrolína,skutečnost je úplně jiná,to že Vám někdo něco nakuká je jen blamáž

1 hlas

Je to tak. Kdyby se producenti byli schopni dohodnout a založit si vlastní velkoobchod, vybudovali distribuci... Švýcaři mají myslím nějakej družstevní obchod Migros nakonec i v socialistickém československu existovala spotřební družstva a i obchodní domy Včela. To, že dnes ve všem vládne a rozhoduje obchodní řetězec, je důsledkem slepé počáteční důvěry v pravicové dogma o volné ruce trhu. Důsledky právě požíváme. Obchodní řetězce pochopitelně maximalizují zisky, když jim je to umožněno.

2 hlasy

O čem to tady plácáte? Princip je jasný....výrobci se dopouštějí podvodu, jelikož pod stejnou etiketou je rozdílný obsah.Tečka.Místo aby jste se pohoršovali nad porušováním pravidel západních výrobců, tak byste občany raději vyhladověli.Nebo si myslíte, že osmdesátiletá babka z Prahy bude jezdit do Berouna nakupovat maso k soukromníkovi.... Znovu se ukazuje že Ovocenka, Ok a podobní chytrolíni mají vygumováno a zdravý rozum je míjí.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.